Fehérvár–Ljubljana 7-2

2012.02.19. 20:19 F. Kapus

A vártnál fölényesebb győzelemmel húzta be az EBEL-rájátszás első mérkőzését a Sapa Fehérvár AV19. Az Olimpija Ljubljana csak percekre tudta magához ragadni a kezdeményezést, és ez a nagyon koncentrált magyar csapat otthonában egy ötgólos vereséghez volt elég. Sofron István és Mihály Árpád góljával 2-0-ra nyertük az első harmadot, a különbség még nagyobb is lehetett volna. A 21. percben Sikorcin Ladislav nagyszerű gólt lőtt. A saját térfelén megnyerte a bulit, magát szöktette ebből, végigvezette a korongot a pályán, az akció végén a jobb felsőbe lőtt. Sokáig nem volt 3-0, mert a Ljubljana gyorsan szépített, majd a 31. percben egy szép egyéni alakítás után 3-2-re zárkózott fel. Szoros lett a meccs, de nem tudott dominálni a kapunk előtt a vendégcsapat. A harmad végén emberelőnyös helyzetből állította vissza a Volán a megnyugtatónak tűnő kétgólos előnyt. A gól előtti akciónál Horváth Andrást ütötték le a kapu előtt, a bíró nem jelzett szabálytalanságot. A masszív hátvéd összeszedte magát, a szokásoknak megfelelően fórban visszafoglalta a centerpozíciót, és jelentős érdemeket szerzett a negyedik találatban. Komoly munka volt. A gól után Horváth a kapus előtt tombolt örömében, a provokációt Lamoureux nem tudta elviselni, többször is megütötte ellenfelét, s végleges kiállítást kapott. Ezzel el is fogytak a szlovénok harcedzett kapusai, Pintaric a Salzburg-meccs után kapott hosszú eltiltást, az amerikai pedig a harmadik harmad után a következő meccsen már biztos nem lehet ott. Az eddigi harmadik számú kapusból, Matic Bohból főszereplő lett. A 20 éves fiatalember a szezonban még egy percet sem állt a kapuban, az előző bajnokságban egyszer állították be, a KAC ellen 11 percet kapott, akkor 81%-kal jött le a jégről. Ezt a statisztikát Fehérváron sem tudta javítani, mert a záró húsz percben 9 lövésből 3 beakadt a kapujába, Ladányi és Johansson átlövésből, Sofron egy kapu mögül visszapattanó korongból volt eredményes, a végeredmény 7-2 lett. A végére matiné jellegűvé csillapodott meccsen McBride és Sikorcin gondolta úgy, kell egy kis tűz, ökölcsatájuk nyomán mindketten ötperces büntetést kaptak.