Mihalik meseszép gólja döntőt ért

2012.02.03. 10:20 F. Kapus

Igazi izgalmakat nyújtanak a Mol Liga elődöntői, túlnyomórészben kiélezett mérkőzéseket játszanak a csapatok, és csütörtökön még a kényesebb szurkolók sem panaszkodhattak a színvonalra. Mindkét meccs az utolsó másodpercekben dőlt el, a Digi Sportnak köszönhetően a 17 szebbnél szebb gólt máris meg tudjuk mutatni tovább után. Az pedig különösen jó hír, hogy a negyedik Miskolc–HSC Csíkszereda találkozót is élőben láthatják a nézők pénteken 18.45-től.

Kjell G. Lindqvist (Miskolc, vezetőedző): "Jól kezdtük a mérkőzést, abszolút benne voltunk a játékban, de sajnos az első harmadban nem jelentettünk túl nagy veszélyt az ellenfél kapujára, ráadásul kaptunk két csúnya gólt még a harmad vége előtt. Szerencsére ez nem törte le a játékosaimat, akik úgy jöttek ki a második harmadra, hogy mindent beleadtak, utolsó erőtartalékaikat is mozgósították, mindenki még egy kicsit hozzátett, ennek volt köszönhető, hogy sikerült három perc alatt három gólt lőnünk. Ez még inkább meghozta az önbizalmukat. Hihetetlenül kemény mérkőzésen győztük le a Csíkszeredát. Nem kell tagadnunk, hogy ezúttal a szerencse is mellénk szegődött, és a szurkolóink is alaposan hozzátették a magukét. Gratulálok a srácoknak, de már este el is kell felejteni ezt az eredményt, hiszen pénteken új nap, új meccs, új kihívás vár ránk. Két eltiltott hátvédünk, Lindgren és Láda Péter visszatérhet, ez mindenképpen jó hír. Minden játékosomnak a legjobb tudását kell adnia, úgy lépünk pályára, hogy megteremtjük a vasárnapi, csíkszeredai mérkőzés lehetőségét."

Nagy Béla (HSC Csíkszereda, edző): "Igazi playoffmeccs volt a csütörtöki, izgalmasabbnál izgalmasabb helyzetekkel. Ebből most a Miskolc jött ki jobban. Az első harmad a miénk volt, két lőtt góllal mentünk le a szünetre. Talán meg is nyugtatta a fiúkat ez az előny a második harmadra, majd a Miskolc három gólja kicsit megzavarta őket, és utána bejött, amit korábban mondtam a hokiról: mindig tartogat ez a sportág meglepetéseket. Hiába voltak 4-3-nál jó helyzeteink, nem sikerült gólra váltani ezeket. Egyelőre még semmi nincs veszve, 2-1-re vezetünk. Most kipihenik a fiúk a meccs okozta fáradtságot, mert holnap a legjobbat kell magukból kihozni. A vereség ellenére az egész csapatot megdicsérném, nagyot küzdöttek, de ez most ennyire volt elég, van ilyen is, el kell fogadnunk."

dátum mérkőzés eredmény összefoglaló
 január 29., vasárnap HSC Csíkszereda–Miskolc 4-2 videó
 január 30., hétfő HSC Csíkszereda–Miskolc 7-1 videó
 február 2., csütörtök Miskolc–HSC Csíkszereda 5-3 videó
 február 3., péntek Miskolc–HSC Csíkszereda

Antal Előd (Fenestela 68 Brassó, edző): "Fantasztikusan játszott csapatunk, de az utolsó pillanatokban elpártolt tőlünk a szerencse. Mit mondhatnék egy vesztes meccs, egy vesztes rájátszás után? Ráadásul most közel volt a jobb eredmény, de hát ilyen a hoki. Másodpercek alatt lehet fordítani, ettől izgalmas ez a játék. Dobogósak voltunk, a két célkitűzésünkből az egyiket megvalósítottuk, Most nem állunk meg, hanem dolgozunk tovább. Boldoggá tesz minket az, hogy a Mol Liga legjobb csapatának méltó ellenfelei voltunk, tudtunk velük egy színvonalon játszani. Bár néhány egyéni hiba becsúszott a harmadik meccsen is, azért izgalmas, kemény mérkőzést játszottunk. A fantasztikus közönségünknek szeretnénk megköszönni a támogatást, és reméljük, a jövőben is a csapat mellett lesznek, hiszen mi a román bajnokságban folytatjuk a megkezdett sorozatot. A Dunaújvárosnak gratulálunk, és sok sikert kívánunk nekik a döntőben."

Stephan Lundh (Dab.Docler, vezetőedző): "Nagyon kemény meccset játszottunk Brassóban, és ez emeli a győzelem értékét. A két csapat között az döntött, hogy mi végig négy sorral tudtunk játszani, ez segített mindet a mostani győzelemhez. Gratulálok a Brassónak az elődöntőben mutatott teljesítményhez, sok gondot okoztak nekünk ezen a három mérkőzésen. A döntőben négy győzelem kell a Mol Liga-elsőséghez, bárki is lesz az ellenfelünk, ismerve a csapatokat, minden megtörténhet abban a szériában."

Szilassy Zoltán (Dab.Docler, edző): "A mérkőzést jól kezdtük, de 2-0 után elkezdett a Brassó is válaszolgatni, sokat voltunk emberhátrányban, amiből sajnos nem jöttünk ki jól. A harmadik harmadban aztán mindenki fegyelmezetten tette a dolgát, és egy kemény, hajtós meccs utolsó másodperceiben lőtt góllal sikerült nyernünk. Gratulálok a játékosaimnak és a Brassónak is. A meccs után megvacsorázunk, majd indulunk haza, szombaton Bécsben játszunk Nationalliga-mérkőzést. Még nem döntöttük el, hogy ebből a csapatból kik utaznak a Vienna Capitalshoz, de mindenképpen megnyugtató, hogy az éles csapat is rendelkezésre áll."

4-4 után, 17 másodperccel a vége előtt lőtte a győztes gólt a DAB, Jozef Mihalik kitűnő mozdulattal juttatta a korongot Patrik Polc kapujába, a kapus feje felett átemelve a korongot. A ritka szép gólt itt láthatják, 6:02-től.

január 29., vasárnap Dab.Docler–Brassó 10-3 videó
 január 30., hétfő Dab.Docler–Brassó 5-4 videó
 február 2., csütörtök Brassó–Dab.Docler 4-5 videó