A Miskolc és a Brassó jutott az elődöntőbe

2012.01.23. 21:25 Hblog

Mindkét Mol Liga-negyeddöntőben hazai siker született, így már hétfő este kialakult az elődöntő mezőnye. A Miskolc és a Brassó is az előző napon megszerzett előnnyel állt a pályára, és mindkét együttesnek sikerült már a második meccsen kiharcolnia a továbbjutást, így az elődöntőben az alapszakasz végeredmény alapján papírformának látszó HSC Csíkszereda-Miskolc és Dab.Docler-Brassó párharcok következnek. A döntőbe jutásért folytatott küzdelem vasárnap kezdődik, abban a szakaszban kettő helyett három győztes meccsre lesz szükség.

A brassóiak korán emberelőnybe kerültek, amit Peter Barinka a harmadik percben gólra is tudott váltani. Az előnyt aztán Casey Bartzen növelte, az első harmad után így már két góllal vezettek a hazaiak. A második harmadban Alexandru Munteanu révén szépített a Steaua, de ismét emberhátrányba került a csapat, a remek formában játszó Milan Varga pedig még eggyel növelte a Brassó góljainak számát. Az utolsó húsz perc Basilidesz Tibor, majd Péter Róbert góljaival indult, aztán az indulatok is elszabadultak, négy játékos kapott 10 perces fegyelmi büntetést. A 6-1-es végeredményt az utolsó percben Péter Róbert második gólja állította be, amelyet büntetőből szerzett.

Miskolcon a vasárnapinál szorosabb meccsen maradt alul a Ferencváros. A Jegesmedvék jól kezdték az összecsapást, Lubomir Chmelo duplájával már két góllal vezettek, de Hegyi Dominik szépített a második harmad elején. Aztán Szilágyi Levente volt eredményes egy óriási hátvédhiba után, ám gyorsan felélénkültek a Fradi támadásai. Egy percen belül sikerült kiegyenlíteniük, Jánosi Csaba és Juhamatti Hietamaki góljaival. A miskolciak a következő öt percben újra magabiztos előnyt építettek fel, Martin Saluga és Nagy Gergő volt eredményes. Az utolsó harmad Saluga találatával indult, amire a ferencvárosi Feil Arnold válaszolt, majd Joshua Bonar és Rafaj Attila góljai következtek, így 8-4 lett a végeredmény. Az FTC játékosait is dicséret illeti, mert alig több mint két sorral küzdötték végig a meccset, hiszen az eddigi hiányzókhoz Heikkinen és Vecaj is csatlakozott, de egyszer így is vissza tudtak kapaszkodni vesztett helyzetből.