A Ferencváros is a hat között

2012.01.13. 22:44 Hblog

A mai teljes forduló három szoros és egy sima meccset hozott. Újpesten nagy meglepetésre nagyon meg kellett küzdenie a Brassónak a három pontért. A hazaiak gyorsan vezetést szereztek, a Brassó egyenlített, a második harmadban aztán újra a liláké lett a vezetés, ami ki is tartott a szünetig. Az utolsó harmadban egy perc alatt jött a Brassótól már szokásos fordítás, de még erre is volt újpesti válasz. Az utolsó 10 percre döntetlennel mentek a csapatok, ám a Brassó két gólt szerzett még, az utolsót üres kapura. Dorner és Tolnai is fegyelmikkel gazdagodott egy-egy brassói gólnál, azonban nem tudták az eredményt megváltoztatni, végül a Brassó 5-3-ra nyert. A meccs hőse a háromgólos Borsos volt. Váltott vezetéssel jutott el a 25. percre 3-2-es vezetésig a HSC Csíkszereda Miskolcon, és az előnyét fél órán át őrizte is. Az 56. percben Chmelo egyenlített, hosszabbításra került sor. Ebben sem született gól, pedig másfél percig a Miskolc előnyben játszott. A büntetőket a hazaiak sokkal jobban lőtték, az első két párban ők kétszer betaláltak, a székelyek kétszer hibáztak. a végeredmény 4-3 büntetőkkel a Miskolcnak. Nagy Gergő 1+1-gyel, Svasznek pedig hibátlan védőmunkával mutatkozott be új csapatában. A Ferencváros-Fehérvár farm meccsen a mérkőzés feléig eldőlt minden kérdés. Eddigre a Fradi négygólos előnyt szerzett. A következő fél órában a hazaiak újabb négyet lőttek, a fehérvári fiatalok csak eggyel tudtak válaszolni, így alakult ki a 8-1-es végeredmény. Hegyi Dominik, Nagy László és Sivonen egyaránt duplázott. Dunaújvárosban 10 perc alatt 3 gólt szerzett a Dab.Docler, a továbbiakat Rajna kapus elirendezte, a Steaua hagyományos meccs végi feltámadása csak két gólra volt elég. Az indulatokat nem sikerült kordában tartani, 13 illetve 10 kisbüntetés és összesen 45 perc egyéb büntetés tarkította a mérkőzést, amelyet a hazaiak 3-2-re nyertek meg. Hegyi Ádám Zoltán két góllal tért vissza sérülése után. A táblázaton a Dab kicsit felzárkózott a HSC-re, a Brassó előnye már 4 pont a Miskolc előtt, de vasárnap éppen egymás ellen játszanak, a Ferencváros immár biztos résztvevője a rájátszásnak, a Steaua-Fehérvár küzdelemben minden változatlan.