Magyarország–Horvátország 12-1

2011.02.01. 07:17 F. Kapus

A remélt magabiztos győzelemmel kezdte világbajnoki szereplését a megújult magyar női válogatott a divízió 3-as vb-n Ausztráliában. Ellenfelünk a horvát csapat volt, amely a legutóbbi vb-n, Miskolcon 2-1-re legyőzte hazánkat. A meccs nem indult jól, 1:07-nél ugyanaz a Kruselj-Posavec szerezte meg a vezetést, aki 2008-ban mindkét horvát gólt lőtte, de fél percen belül egyenlítettünk, és már az első harmad végére eldöntöttük a találkozót, 7-1-re vezettünk ekkor. A maradék két játékrészt 2-0-ra és 3-0-ra nyertük, jó játékkal vertük első ellenfelünket 12-1-re. A tucatnyi gólból 11-et utánpótláskorú játékosok lőttek, 1991 és 1994 között születettek, és a 12.-et jegyző Brgles is csak 22 éves. A legeredményesebb magyar játékos a 16 éves Gasparics Fanni volt, négy gólt és két gólpasszt ért el. Az MTK-sokból álló sorunk hat, a svéd légiósokra épülő pedig öt gólt ért szerzett, Gyömbér Mónika 95,5%-kal védett. Tovább után helyszíni értékelést olvashatnak.

"A mérkőzés sajnos nem úgy indult, ahogy elterveztük – kezdte értékelését Gömöri Csaba szövetségi kapitány. – Rögtön emberhátrányba kerültünk, amelyet a horvát csapat kihasznált. Ez szerencsére nem hozta zavarba csapatunkat, és pár másodperccel később egy gyönyörű Gasparics-góllal egyenlítettünk. Sőt a harmad közepén át is vettük a vezetést. Már ekkor megmutatkozott a két csapat közötti korcsolyázó- és technikai különbség. Fegyelmezetten, a megbeszélt taktikai utasításokat betartva játszottak a lányok, a letámadásunkkal nem tudott mit kezdeni az ellenfél, amely percről percre jobban megzavarodott, és a sorozatban kapott gólok miatt az első harmad végére teljesen szétesett. Az első játékrészben ki kell emelni a harmadik sorunkat, amelyik kreatívan, ötletesen és néha látványosan hokizott.

A második harmadban a kezdés megint kicsit álmosra sikeredett, de aztán újra megmutattuk, hogy nincs esélyük a felzárkózásra. A horvátok mindent megtettek, hogy kicsit közelebb kerüljenek hozzánk, többet lőttek kapura, de ha másképp nem ment, akkor kapusunk, Gyömbér Mónika a helyén volt. Sikerült ebben a harmadban is két gólt lőnünk, így a harmadik harmadra csak egy kérdés maradt, sikerül-e két számjegyű győzelmet aratnunk.

A záró húsz percnek négy sorral futottunk neki, így mindenki eleget tudott játszani, és pihenni is tudtak azok, akiknek kellett. Ekkor Trencsényi Kitti is megtalálta a góllövő botját, és klasszikus mesterhármast ért el. Ezzel alakította ki a 12-1 es végeredményt.

A mérkőzés legjobbja Rónai Alexandra lett, aki az egész meccsen látványosan és eredményesen játszott, és igazi vezéregyénisége volt a csapatnak. Holnap Belgium következik, akik láthatták, hogy a magyar csapat nem viccel ezen a világbajnokságon. Megmutattuk, ha egységes vagyunk és jó a hangulat, akkor bármire képesek lehetünk. Természetesen a mostaninál sokkal nehezebb mérkőzések is várnak ránk."