November 27-én, az idei első havazás nyomán összedőlt a Millenáris-jégpálya sátra. Az eltelt tíz nap nem volt elegendő ahhoz, hogy a sátrat az illetékesek üzemképes állapotba hozzák, a hétvégi edzések és mérkőzések is elmaradtak. Pedig a pályát használó egyesületek felajánlották önkéntes segítségüket annak érdekében, hogy minél hamarabb újra használhassák a jeget. Jelentős lépés, hogy a sátor hétfő reggel már újra állt, ám pontosan még mindig nem tudni, mikor lehet benne megint edzést tartani.
Ha a pálya alig egyéves üzemeltetését tekintjük, azt kell mondanunk, rekord ideig állt a sátor. A kabaréba hajló üzemeltetés a nem kevésbé röhejes építési ok folyományának is tekinthető. Mint jó néhányszor írtunk róla, a Millenáris-jégpálya installálására csak és kizárólag azért került sor, hogy az állam által a BS leégése után a jégkorong- és korcsolyasport számára épített modern Gyakorló Jégcsarnokból a korcsolyások erősebb állami lobbija nyomán ki lehessen paterolni a hokisokat. Az már nem sokakat érdekel a fenntartónál, hogy mi lesz a sátras jégpálya sorsa. Ezt példázza, ahogy Füle Sándor blogunk mikor lehet a Millenárison újra jégkorongozni? kérdésére válaszolt: "ez nem tartozik az én illetékességi körömbe". Mielőtt vadul kutakodni kezdenének, jelezzük, nevezett a Millenáris, a Kisstadion és a Gyakorló Jégcsarnok létesítményvezetője.
Füle főnöke, Kis György, aki a Budapesti Olimpiai Központ vezetője, készségesebb volt. Hétfő délután megerősítette, a sátor áll, a belső munkálatok még folynak, plexirepedés és lámpatörések keletkeztek az összeomlástól. 135 köbméter jeget kellett eltávolítani a sátorból, a szakadt részeket összevarrták. Kérdésünkre, miszerint a következő néhány centis havazásnál várhatóan újra összedől-e a létesítmény, Kis György jelezte, dolgoznak a probléma megoldásán. Információnk szerint 1-2 millió forint közötti beruházással telepíthetnék a szükséges hőlégbefúvót.
A Millenáris-jégpálya sátra már az indulás előtt, 2009 októberében összedőlt, akkor a heves szél tette használhatatlanná a létesítményt. Két hónappal később kis híján a bent edző utánpótláscsapatra dőlt a sátor, akkor a hó súlya alatt adta meg magát. Pedig a hozzáértők, köztük olyanok, akik jelenleg hasonló sátras pályát üzemeltetnek, és az, aki éppen ezt a sátrat egy éven át gond nélkül használta, egyöntetűen állítják: a Millenáris-sátor talpon maradásához egyetlen tényező hiányzik, a meleglevegő-befúvás. Jelenleg hideg levegőt fúj a rendszer a sátorba, emiatt a csapadék ráfagy a külső felületre, ahelyett, hogy víz formájában lecsorogna. A megfagyott csapadék súlya alatt rövid idő alatt megadja magát a sátor. Elő-előfordul, hogy hasonló sátrak összedőlnek, ám egy év alatt háromszor ugyanaz sehol az országban.
Már a beruházó kiválasztása során eldőlt, komolytalan, szakszerűtlen jégpályát építenek a Millenárison. Az MJSZ szakmai delegáltja a pályáztatás során jelezte, hogy a kiírt műszaki tartalom nem felel meg a pályázati céloknak, ám ezeket az észrevételeket nem fontolták meg. A kivitelezés során további hiányosságok történtek, a plexivastagság fele-kétharmada a szükséges minimumnak, ráadásul nem megfelelő alapanyagból készült, ezért egy szezon alatt nagyjából a harmadik garnitúrát használják el, annyira törik. A palánk anyaga sem előírás szerinti, ráadásul a kettő közül hiányoznak a rezgéscsillapító gumik, ami tovább növeli a törés veszélyét.
Ma már tudjuk, a NUSI előző főigazgatóján, Török Ottón van mit kőkeményen számon kérni. A sportvezető azt ígérte, a sátras megoldás helyett ebben a szezonban már könnyűszerkezetes tető áll a jégpálya felett. Ebből nem lett semmi, de a jégpályákkal kapcsolatos ígéretek be nem tartásán már senki nem csodálkozik.