Kőkemény mérkőzés Miskolcon

2010.11.28. 22:41 Hblog

Remekül állt helyt az Újpest Bukarestben, ahol a fiatalokkal teletűzdelt csapat az utolsó másodpercekig nyílt mérkőzést játszott a Steaua Rangersszel. Kétszer szerzett vezetést a katonacsapat, kétszer egyenlítettek Davisék, és még egy másfél perces kettős emberhátrányt is kivédekeztek. Az utolsó percben aztán újra kettős előnybe kerültek a románok, és ekkor már nem hibáztak, 10 másodperccel a rendes játékidő vége előtt beütötték a győztes gólt. A végeredmény 3-2 lett. Kedd után ma is megverte a Ferencváros a Brassót, ezúttal idegenben. A változatos mérkőzésen kétszer vezetett a Brassó, kétszer egyenlített a Ferencváros, mad a vezetést is átvette és már nem is engedte ki a kezéből. 4-5 lett a végeredmény, az Újpesttől év közben érkezett Nagy Péter ma debütált, egy kiállítás és egy lövés került a még ifjúsági korú játékos neve mellé. A vártnál jóval simábban nyert a Vasas Székesfehérváron. A nyolcadik pecben már két gólos volt az előnyük, a Volán 4-0 után szépített, az 1-6-os végeredmény egy sima és egy kettős emberhátrányból elért Vasas-góllal alakult ki, ez utóbbiakért a fiatalok valószínűleg nem kapnak nagy dicséretet. A forduló rangadóján ismét szikrázóan kemény meccset játszott a Miskolc és a Dab.Docler. A vendégek 10 perc alatt két góllal húztak el, de a Miskolc egyenlített. Közben az első harmad végi civakodás során Metcalfe háromszor két percet, Derton kétszer két percet és egy végleges kiállítást szedett össze. Győri újra a Dab.Doclernek szerzett vezetést, de a második harmad vége előtt Waddell egyenlített. Az utolsó harmadban gól nem esett, de az utolsó előtti percben a Dab elcserélte magát. Tőkési nem érthetett egyet az ítélettel, így végleges fegyelmit kapott, majd egy percre rá Kiss Ákos mehetett zuhanyozni hátulról lökésért. A hosszabbítást így kettős előnyben kezdte a Miskolc, és az első büntetés letelte után pillanatokkal Dubek megszerezte a győztes gólt. 4-3 lett a vége, ennek leginkább a HSC és a Vasas örülhetett, a táblázaton sohasem látott tülekedés van az élen.