Villámgyorsan szétszedtük a horvátokat

2010.04.20. 18:44 Hblog

Nagyon-nagyon sima győzelmet aratott a magyar válogatott Horvátország felett a ljubljanai divízió 1-es világbajnokság harmadik fordulójában. A 8-0-s diadalt meg kell becsülni, hiszen két éve csak három gól különbséggel tudtunk mai ellenfelünk fölé kerekedni. Szapporóban A csoportba jutás lett a torna vége, most is jó úton haladunk, de a neheze még csak ezután jön. Holnap a britekkel találkozunk – újabb sikert várunk.

Az első harmad úgy kezdődött, ahogy vártuk, nem volt nagy a tempó, de vitán felül domináltunk, aztán a 4. perc közepén Vas Márton egyedül kilépett és perfekt módon kilőtte a lepkés felsőt. Még ugyanebben a percben Feketét gyötörte a kapu mögött egy védő, nem elég céltudatosan, mert a magyar csatár be tudott kanyarodni, fonákkal köténybe bekotorta a másodikat. Ekkor túl gyorsan öltött edzőmeccs jelleget a dolog, mentünk, mendegéltünk, az ellenfél sok ellenállást nem fejtett ki, újabb találatot azonban sokáig nem jegyeztünk. Legalábbis a 16. percig, amikor egy kapu előtti kavarodás végén Horváth gólba tartó lövésébe piszkált bele Peterdi Imre, ezzel lett 3-0.

D  FO20100420001

Nem mondhatjuk, hogy a második felvonásban ott folytattuk, ahol abbahagytuk, mert többet nyújtottunk. Némi lazázás után a 25. percben megszereztük negyedik találatunkat, és hokisaink varázsütésre ráéreztek a dolgok ízére, hihetetlen nagy kedvvel, elképesztő kreativitással kezdtek játszani, egymás után vezették a szebbnél szebb támadásokat, jöttek a cselek és a szuperpasszok, potyogtak a gólok. Előbb Ladányi–Vas Márton–Ladányi volt a korong útja, a 11-esnek csak a teljesen üres kaput kellett eltalálnia partnere remek lövőcsele után, aztán Svasznek vágta be messziről, a pakk jól pattant, majd Peterdi volt eredményes harmadszor a meccsen. A fesztivált Magosi zárta, Sofron óriási asszisztját tette be közelről. Szegény Vanja Belic kapuson már nagyon látszott, hogy lejönne, de a horvát kapitány nem kegyelmezett neki. Egyharmad harmadnyi gólszünet következett, negyven perc után 8-0-nál és 36-8-as kapura lövési mutatónál tartottak a felek.

Az utolsó menetben igazából csak egy kérdés maradt: kapott gól nélkül mutatkozhat-e be a magyar válogatottban a Hetényi Zoltán helyére beküldött Rajna Miklós. Húsz perc alatt megszületett az igen válasz, ehhez az ifjú kapusnak nem is keveset kellett védenie. A horvátok ugyanis mindent megtettek a becsületgólért, különösen a Kanaet vezette első sor élénkült fel, nem kevés szép akciót vittek végig a tinédzserek, de a dettó tizenéves magyar hálóőr nem hagyta magát. A harmad második felében elkezdtünk hajtani a két számjegyért, de nem mentek be a helyzeteink, maradt a 8-0.

A közepes, az első nagy és most a kicsi győzelem tehát megvan, de a nehezebbje csak most jön. A magyar válogatott eddigi teljesítménye alapján feltétlenül képesnek tűnik arra, hogy szerdán behúzza a britek elleni diadalt is, az pedig, hogy a szlovénokkal mire megyünk pénteken, majd kiderül. Minden bizonnyal készen állunk a feladatra.

Ted Sator magyar szövetségi kapitány: "Egy ilyen mérkőzés sem könnyű soha. Az első két harmaddal elégedett voltam, a másodikban talán az eddigi legjobb játékunkat mutattuk, a harmadikban visszavettünk, ez most belefért, de máskor nem engedhetünk meg magunknak hasonlót. A legjobban Rajna Miklós teljesítményének örülök, először védett a válogatottban, és fontos, hogy nem kapott gólt."

Peterdi Imre, három magyar gól szerzője: "Egyetlen ellenfelet sem szabad lenéznünk, tisztelnünk kell őket, ez a siker alapja. Mi igyekeztünk ehhez tartani magunkat, betartottuk az edzői utasításokat. A csapat ngyszerűen dolgozott, a gólok mindig csapatmunka eredményeként születnek."

Pavle Kavcic horvát szövetségi kapitány: "A mienknél sokkal erősebb csapattal találkoztunk, várható volt, hogy nehéz meccset fogunk játszani, a magyarok az A csoportból tértek vissza, mi meg megpróbálunk bent maradni. Igyekeztünk, de nagyon jól védekeztek a magyarok, és ha sikerült helyzetbe kerülnünk, a kapusaik védtek."

Mario Novak horvát csatár: "Sajnálom, hogy nem szereztünk gólt, egy ilyen mérkőzésen is nagyon fontos, hogy legalább egyet sikerüljön lőni, ez jót tesz a csapat önbizalmának. Az utolsó harmadban megpróbáltunk mindent, nem jött össze, a magyar kapusok is nagyszerűen védtek."