Lundqvist 50 védése is kevés volt

2010.03.05. 14:11 Ryan O'Brien

Hosszabbításban győzte le a Pittsburgh a New York Rangerst. Az olimpia befejezése óta már a második meccsét bukta el az Ottawa. A Carolinától Washingtonban szerződő Scot Walker nyerte meg a meccset a Capitalsnak.

A tavalyi szezon legjobb kapusa, Tim Thomas lett a Boston-Toronto meccs legjobba. A kapsu 24 lövést fogott meg. Hiába fogott meg karriercsúcsnak számító 50 lövést Henrik Lundqvist, a New York Rangers nem tudta kihúzni a Pittsburgh elleni meccset. Jordan Staal a hosszabbítás negyedik percében döntött a Madison Square Gardenben. Óriási volt a különbség a két csapat kapura lövési statisztikájában. Míg a Rangers mindössze 16-szor próbálkozott, addig a vendégek 55-ször kísérleteztek a gólszerzéssel. A harmadik harmadban 19-1 volt ez az arány, a hosszabbításban egyetlen hazai lövést sem lehetett feljegyezni.

Nagy meccsen győzte le a Washington a Tampát. A hazaiaknál Vicent Lecavalier duplázott, míg a vendégek legjobbja az a Scott Walker lett, aki csak néhány napja a Caps játékosa. A 36 éves szélső két gólt lőtt, a győztes gólt is ő szerezte. Walker ebben a szezonban 33 meccset játszott a Carolinában, de csak 3 gólig jutott. Mellette Joe Corvo és Eric Belanger is bemutatkozott a washingtoniaknál. Nem megy az Ottawának az olimpiai szünet óta. Második vereségét szenvedte el a héten, most Carolinában kapott ki nagyon simán. Svéd csatára, Daniel Alfredsson pályafutása 600. gólpasszát jegyezte.

Az első negyedórában lerendezte az Atlanta a New York Islanders elleni meccset. Ekkor már 4-0 volt a Thrashersnek, a Buffalóból megszerzett Clarke MacArthur is eredményes volt. Az Atlanta franchise-története 800. meccsét játszotta, a 301. győzelmét aratta. A 35 éves Paul Kariya volt csapata legjobba, a St. Louis Dallasban nyert kiütéssel. Kariya két gólt lőtt, pályafutása során a 977. pontját szerezte. A dallasi Marty Turco az 500. meccsén védett. Éppen egykori csapata ellen debütált új klubjában Wojtek Wolski. A most már phoenixi csatár gólt is lőtt a Coloradónak. Nehezen győzte le a San Jose a Montrealt. Corey Price, a vendégek kapusa, 37 lövést fogott meg. A Canadiens 1999 november 23-a óta képtelen nyerni San Joséban.

136. játéknap, 2010. március 4.

Boston Bruins-Toronto Maple Leafs 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0)
Gól: Satan (S. Thornton), Boychuk (Sturm, Recchi), Satan (szétlövésből), ill. Stalberg (Beauchemin, Lundmark), Bozak (Kuljomin, Caputi). Kapusok: Thomas 24/26, ill. Giguere 29/31.

New York Rangers-Pittsburgh Penguins 4-5 (2-2, 2-1, 0-1, 0-1)
Gól: Anyiszimov (Avery, Redden), Drury (Del Zotto, O. Jokinen, ee.), Rozsival (Prospal, O. Jokinen), Dubinsky (Rozsival, Gilroy, ee.), ill. Kunitz (J. Staal, Goncsar), J. Staal, Rupp (Crosby, Kunitz), Goligoski (Kunitz, Fedotenko), J. Staal (Malkin, Goncsar). Kapusok: Lundqvist 50/55, ill. Fleury 8/12, majd Johnson 4/4.

Washington Capitals-Tampa Bay Lightning 5-4 (1-1, 2-1, 2-2)
Gól: Fehr, Knuble (Laich, Morrison), Knuble (Backström, Ovecskin), Walker (Green, Gordon), Walker (Green, Chimera), ill. Downie (Foster, St. Louis, ee.), Lecavalier (St. Louis, Foster, ee.), Lecavalier (Purcell, Meszaros), Stamkos (Öhlund, St. Louis). Kapusok: Varlamov 25/29, ill. Smith 29/34.

Carolina Hurricanes-Ottawa Senators 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
Gól: Kostopoulos (Boychuk), Brind’Amour (Boychuk, Carson), Larose (E. Staal, T. Ruutu), Sutter (üres kapuba), ill. Cullen (Alfredsson, Fisher). Kapusok: Legace 25/26, ill. Elliott 14/15, majd Leclaire 3/5.

Atlata Thrashers-New York Islanders 6-3 (4-1, 2-0, 0-2)
Gól: Bergfors (Little, Antropov), Antropov (Little, Hainsey), MacArthur (Afinogenov), Afinogenov (Peverley), Antropov (Bergfors, Bogosian, ee.), Artyuhin, ill. Streit (Weigh, Bailey), Schremp (Moulson, Tavares, ee.), Jackman (Kohn, Schremp). Kapusok: Hedberg 34/37, ill. Roloson 4/7, majd Biron 12/15.

Nashville Predators-Los Angeles Kings 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)
Gól: Dumont (Sullivan, Hamhuis), Arnott (Erat, Hornqvist, ee.), Goc (Erat), Smithson (üres kapuba, Ward, Suter), ill. Frolov (Stoll), Doughty (Smyth, Kopitar, ee.). Kapusok: Rinne 20/22, ill. Quick 28/31.

Dallas Stars-St. Louis Blues 1-6 (1-3, 0-1, 0-2)
Gól: Eriksson (Neal, B. Richards), ill. Kariya, Boyes (Steen, Polak), Kariya (Oshie, Backes), Steen (Colaiacovo), Berglund (Perron, McDonald), Oshie (Kariya, E. Johnson). Kapusok: Turco 7/11, majd Lehtonen 14/16, ill. C. Mason 29/30.

Phoenix Coyotes-Colorado Avalanche 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)
Gól: Stempniak (Fiddler, Korpikoski), Wolski (Doan, Lepisto), Vrbata (üres kapuba, Z. Michalek), ill. Liles (Mueller, P. Stastny, ee.). Kapusok: Brizgalov 23/24, ill. Anderson 27/29.

San Jose Sharks-Montreal Canadiens 3-2 (0-1, 1-1, 2-0)
Gól: Marleau (R. Blake, Nichol, ee.), Heatley (Boyle, Marleau, ee.), Malhotra (Mitchell, Huskins), ill. Gionta (Gomez), Gomez (Gionta, Markov, ee.). Kapusok: Nabokov 28/30, ill. Price 37/40.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.