A finnek 7-0-val küldték haza a svédeket

2009.11.09. 09:28 kovacsistvan

Véget ért a Karjala Kupa, az idei második EHT-torna. A cseh–orosz hosszabbításba torkollott, a skandináv rangadón csak egy csapat lőtt gólt, de az hetet. A tornát az oroszok nyerték, éppúgy 7 pontjuk lett, mint a finneknek, a csütörtöki eredmény döntött. Hat meccs után az oroszok vezetik az Euro Hockey Tourt, a csehek múltkori győzelmük után most csak egy pontot szereztek. Folytatás december közepén, Oroszországban.

A cseh–orosz meccsen csak KHL-es gólszerzők voltak: az első harmadban előbb Brendl passzát lőtte be Bulis, majd nem sokkal később Bulis, Brendl, Kosecskin kapuja volt a korong útja. A második játékrész az oroszoké volt, Szaprikin szépített, Mozjakin egyenlített. A harmadik harmadban Zaripov és Bednar lőtt gólt, mindketten előnyből, jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban elcserélték magukat a csehek, túl sok ember volt a jégen, az emberfórt Morozov használta ki, 3-4 (h.u.).

A finn–svéden az első harmadban Immonen és Voutilainen lőtt Liv kapujába, a henger a második játékrészben indult be: öt gólból három emberelőnyös, egy emberhátrányos volt. A gólokat Peltonen, Niskala, Pihlström, Peltonen és Immonen lőtte. A harmadik harmadban Tellqvist állt a svéd kapuban, Vehanennel együtt megúszták kapott gól nélkül, 7-0.