Satan-gól is segítette a Pittsburghöt

2009.05.19. 12:14 Ryan O'Brien

A Pittsburgh elverte a Carolinát. Ezúttal egy védő, Philippe Boucher lett a meccs hőse. Jevgenyij Malkin is összekapta magát, az elmúlt négy meccsen kilenc pont a mérlege.

A 36 éves Philipe Boucher még csak ötödik playoffmecsét játszotta, ez volt az első gólja, ráadásul gólpasszt is adott. Amikor Szergej Goncsar megsérült, akkor került vissza a csapatba, majd a mindent eldöntő hetedik meccsen az orosszal játszott párban. A korábban az AHL-be száműzött Miroslav Satan gólja nyitotta meccset. Elcsent egy korongot, egyedül kilépve szépen tette el Ward mellett. A szlovák csatár két év után lőtt playoffgólt. 84 másodperc múlva egy gyönyörű támadás végén Jevgenyij Malkin vágta be Boucher passzát. Nagyon belekezdett az elején a Carolina, 12-9-re nyerte a kapura lövéseket, több helyzete is volt, mégis a Pens ment két gólos előnnyel pihenni az első harmad végén, ami Marc-Andre Fleury bravúrjainak is volt köszönhető.

A második harmad Cam Ward-parádéval kezdődött, előbb Guerin ziccerét védte, majd Kennedy ugrott ki ugyanúgy, mint korábban Satan, de ezúttal elmaradt gól, sőt Kennedy ismétlését is fogta a Canes-kapus. Tovább nyomott a Carolina, de már csak feleannyit lőtt kapura, mint ellenfele. Mégis szépíteni tudott Chad Larose bombájával. Aztán Szergej Szamszonov nagy hibájából Malkin lépett meg, de nem tudta belőni a ziccert. Izgalmasan alakult a vége. Boucher megint kettőre növelte a hazaiak előnyét, Crosby megszerezte első pontját. Majdnem két perccel a duda előtt Ward már lekorcsolyázott, 18:34-nél Corvo szépített. Fleury percei következtek. Jussi Jokinen közeli lövését védte elképesztő bravúrral, majd pattogó korongot ártalmatlanított nem kis nehézségek árán. Végül nyert a Penguins, folytatás csütörtökön, ismét Pittsburghben.

Az első meccs mellett a legjobbjait is elveszítette a Carolina. Tuomo Ruutu csak két perc 40 másodpercet játszott, az első harmadban megsérült. Eric Cole 2-1-es Pittsburgh vezetésnél, a harmadik harmad elején fejezte be a meccset. Az első két harmadban 21 lövése volt a Pensnek, Sidney Crosbynak viszont nem sikerült eltalálnia a kaput. Az idei playoffban először fordult elő, hogy a Pittsburgh sztárja 40 perc alatt egyszer sem lőtt pontosan. A hazaiaknál Szergej Goncsar töltötte a legtöbb időt (21:42) a jégen, a meccs legjobbjának választott Philippe Boucher a legkevesebbet (8:28).

Rájátszás, 28. játéknap

pittsburgh Penguins-Carolina Hurricanes 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)
Gólszerző: Satan (Cooke, Gill), Malkin (Boucher), Boucher (emberelőnyből, Crosby, Malkin), ill. Larose (Cole, Cullen), Corvo (emberelőnyből, Whitney, Brind’Amour).
Kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Fleury 23/25, ill. Ward 28/31