Graz–Alba Volán 5-2

2008.11.28. 22:23 F. Kapus

Az 57. percig úgy tűnt, pontot szerez az Alba Volán Grazban. Ekkor olyan következett, ami ebben a szezonban még nem történt meg, 34 másodperc alatt három gólt kapott Szuper Levente. Ráadásképpen ebben a fordulóban mindhárom rivális nyert, így két pontra olvadt az előny a kilencedik helyezettel szemben.

Ismét nagyon korán hátrányba került a magyar bajnok, a 32. másodpercben már a Graznál volt az előny. A kapura lövési statisztika közel egyenlő volt a mérkőzésen, de a Volán többször is kapuja elé szorult. Mindazonáéltal örömteli, hogy a fiatal sor eredményesnek bizonyult, Nagy Gergő lőtte az első egyenlítő gólt. A másodikat pedig a hátvédből faragott csatár, Blake Forsyth. Ezt követően még emberelőnybe is került a fehérvári csapat, de aztán bekövetkezett a bevezetőben említett rossz széria. A vége 5-2 lett. A Graz két, a Ljubljana három ponttal áll az Alba mögött, az Innsbruck pedig eggyel előtte.

A vereségsorozat folytatódott tehát. A vasárnapi mérkőzés lesz a harmadik kör utolsója, akkor érünk az alapszakasz feléhez.

További eredmények: Villach–Klagenfurt 1-3, Olimpija Ljubljana–Red Bull Salzburg 6-4, Jesenice–Vienna Capitals 5-7.