A Pittsburgh a sírból hozta vissza

2008.11.12. 11:14 Ryan O'Brien

13 gól esett a detroiti rangadón, az utolsó négy percben kétgólos hátrányból egyenlített, majd a hosszabbításban fordított a Pittsburgh. Jordan Staal mesterhármast vágott, csakúgy, mint a montreali Chris Higgins. A San Josét otthonában verte a Nashville.

Nem mindennapi izgalmakat hozott a legutóbbi Stanley Kupa-döntő két résztvevőjének meccse. Crosby szerzett vezetést az 5. percben, a legvégét leszámítva ekkor volt utoljára előnyben a Pens. A Red Wings előbb 3-1-re fordított, majd a harmadik harmadban már 5-2-re is vezetett. Innen kezdett zárkózni a Penguins, és Malkin, Jordan Staal góljaival 5-4-re jött fel, amikor egy hihetetlen szerencsés Hudler-góllal megint elléptek kettővel a hazaiak. De jött ismét Staal, előbb szépített, majd a Pittsburgh – kapusát is lehozva – 23 másodperccel a vége előtt egyenlített. A meccs legjobbjának választott Staal a győztes gólpasszal tette fel a koronát teljesítményére. A kék vonal előtt elcsent egy korongot, Fedotenko elé játszott, aki 3:49-nél bevágta. Jevgenyij Malkin folytatta zseniális sorozatát, sorrendben tizenegyedszer is pontszerző volt, 24-nél (5+19) tart.

Szétlőtte a Nashville kapuját a San Jose, de Dan Ellis 54 lövést fogott. Nem kis meglepetésre nyert a Predators a ligaelső San Jose otthonában. Az Islandersben bemutatkozott az idei draft 9. választottja, Josh Bailey. Chris Higgins első mesterhármasával nyert a Montreal az Ottawa ellen, Carey Price negyedik gól nélküli meccsét produkálta a Canadiens kapujában. A Los Angeles újonca, Drew Doughty megint a meccs legjobbja lett, a Kings szétlövéssel nyert a Dallas ellen.

35. játéknap, eredmények

New York Islanders-Philadelphia Flyers 1-3 (0-0, 0-1, 1-2)
Gólszerzők: Hunter (Gervais), ill. Briere (Nodl, Kukkonen), Richards (emberhátrányból, Gagne), Timonen (üres kapuba).
Kiállítások: 8 perc, ill. 16 perc.
Kapusok: Biron 35/36, ill. MacDonald 29/31.

Detroit Red Wings-Pittsburgh Penguins 6-7 (2-1, 2-1, 2-4, 0-1)
Gólszerzők: McCarty (Maltby), Holmström (emberelőnyből, Lidström, Hossa), Franzen (emberelőnyből, Hudler, Samuelsson), Dacjuk (Hossa, Lidström), Zetterberg (emberelőnyből, Hudler, Kronwall), Hudler (Draper, Samuelsson), ill. Crosby (Satan, Talbot), Talbot (Sykora, Crosby), Malkin (emberelőnyből, Satan, Crosby), J. Staal (Cooke, Zigomanis), J. Staal (Cooke, Letang), J. Staal (Malkin, Goligoski), Fedotenko (hosszabbításban, J. Staal).
Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc.
Kapusok: Osgood 27/34, ill. Fleury 28/34.

Montreal Canadiens-Ottawa Senators 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)
Gólszerzők: Higgins (emberhátrányból, S. Koivu, Gorges), Higgins (S. Kosztyicin, O’Byrne), Latendresse (Lang), Higgins (Tanguay, Gorges).
Kiállítások: 15 perc, ill. 25 perc.
Kapusok: Price 28/28, ill. Auld 27/31.

Calgary Flames-Toronto Maple Leafs 4-3 (2-1, 1-0, 1-2)
Gólszerzők: Boyd (Bertuzzi, Regehr), Iginla (emberelőnyből, Phaneuf, Langkow), Phaneuf (Iginla, Giordano), Boyd (Glencross, Giordano), ill. Ponyikarovszki (emberelőnyből, Grabovszki, T. Kaberle), Antropov (White, Stajan), Stajan.
Kiállítások: 8 perc, ill. 2 perc.
Kapusok: Kiprusoff 29/32, ill. Toskala 28/32

Los Angeles Kings-Dallas Stars 3-2 (2-1, 0-1, 0-0, 0-0, 1-0)
Gólszerzők: Stoll (emberelőnyből, Kopitar, Doughty), Brown (Kopitar), Frolov (szétlövésből), ill. Lehtinen (Ott, Richards), Modano (Zubov, Eriksson).
Kiállítások: 26 perc, ill. 27 perc.
Kapusok: Ersberg 19/21, ill. Turco 24/26.

San Jose Sharks-Nashville Predators 3-4 (1-0, 1-1, 1-2, 0-1)
Gólszerzők: Setoguchi (Lukowich, Marleau), Blake (emberelőnyből, Thornton, Setoguchi), Setoguchi (Thornton, Marleau), ill. Arnott (Hornqvist, De Vries), Fiddler (Weber, Suter), Suter (Dumont, Legwand), Koistinen (Peverley, Bonk).
Kiállítások: 6 perc, ill. 16 perc.
Kapusok: Boucher 25/29, ill. Ellis 54/57.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)