A bajnoki szezon vége felé minden első osztályú klubnál érdeklődtünk múltról, jelenről, jövőről. Hátulról kezdtük a sort, a hetedik helyezett Miskolci Jegesmedvék JSE-nél.
Beszélgetőtársunk Egri István, a Miskolci Jegesmedvék elnöke volt. 26 éve van a sportágban, több mint 10 éve vezetőként tevékenykedik. A legnagyobb sikernek egyértelműen azt tartja, hogy létezik a klub. Ez a legfontosabb. Ezen túlmenően csoda, hogy az első osztályban. A harmadik jó hír, hogy amit vállaltak, azt hiánytalanul teljesítették. Nem tartoznak senkinek. Pedig külső segítséget nem kaptak, nem szállította őket az SC Csíkszereda Erdélybe, mint például az FTC-t.
Vannak további biztató jelek. Szépen fejlődnek a saját nevelésű, 20-21 éves játékosok. Vagy: egy csapat sem törölte fel a padlót a bajnokságban velük, kevés nagyarányú vereséget szenvedtek. A klubvezető véleménye szerint sok mindenben felülmúlták a többieket. Kiszámíthatóságban, szavahihetőségben, és abban, hogy számukra nemcsak a rövid távú célok a fontosak. Nem szabad elfelejteni, hogy két éve még pécsi vagy éppen tatabányai körülmények voltak a jégkorong számára Miskolcon. Akkoriban évente maximum száz órát tudtak edzeni. Onnan jutottak el idáig.
A sok pozitívum után beszéljünk a fonákságokról. A klubvezető kudarcként éli meg, hogy nem tudja új alapokra helyezni a csapat működését. A szilárd gazdasági helyzet ellenére nem biztosított a szakmai előrelépés. Ehhez legalább 40-50 millió forint hiányzik. Öt-hét jó játékossal kiegészítve ezt a keretet akár döntősök is lehetnének. A költségvetés alaphangon 30 millió körüli, ennyiből jön ki a jég, az utazás, a költségtérítés és a bírók költsége. A plusz hiányzik.
A miskolciak rosszul élték meg, hogy mint mondják, az Alba Volán sportszerűtlensége miatt szorultak az utolsó helyre az alapszakaszban. Egri véleménye szerint csak azért játszatták a végén az EBEL-csapatot, hogy ne ők legyenek a sereghajtók.
Habár azon fáradoznak, hogy egyetértés alakuljon ki a fő kérdésekben a klubok között, a miskolciak harcosan fognak küzdeni az idegenlégiósok számának korlátozásáért. Nem lehet, hogy két teljes sor külföldivel álljon fel egy csapat. Hét főben kellene limitálni ezt a keretet. Még egy dolog van, amiért körömszakadtáig küzd a miskolci hokivezetés. Az Alba Volán szereplésével kapcsolatosan nem engedhető meg még egyszer az, ami idén történt. A fiataloknak és az EBEL-keretnek két külön csapatként kell indulnia az OB 1-ben. Egri István szívesen adna szabadkártyát a nagy Albának a rájátszásba. Véleménye szerint ez évben is ez történt.
A borsodiak naponta egyszer edzettek a bajnoki szezon során. Azért ennyit, mert a többség dolgozik, nem ér rá. Nagyon büszkék arra, hogy kis híján tíz egyetemista van a keretben. Ők hetente egy-két nap tudtak többször is gyakorolni.
Az idei teljesítmények alapján leginkább Urbán Péterrel, Budai Rolanddal és Duschek Dáviddal elégedett az elnök. Duscheket a magyar mezőny legtehetségesebb kapusának tartják egyesületében. Popovics Patrik a talentumához képest az elvárhatónál kevesebbet mutatott, ezt a kritikát Jan Faith, a szlovák vezetőedző fogalmazta meg és tudatta az ifi-világbajnokságra készülő játékossal is.
Faith mesterrel minden tekintetben elégedettek. Ennek megfelelően már meg is állapodtak vele a folytatásról. Még egy évig bizonyosan Miskolcon marad. A bajnokság vége felé bárkivel szoros meccseket játszottak a Jegesmedvék. Ezek az egy-két gólos vereségek Faith szerint az alacsony edzésszámmal és a munka melletti játék okozta koncentrációhiánnyal magyarázhatóak.
A szezon április elejéig tart a csapat számára, a játékosok levezetnek. Ezt követően májusban-júniusban hathetes száraz edzőtáborral indítják a jövő évi szezont. Július végén rádupláznak, augusztus első hetében kezdik meg a jeges munkát.
A fejlődés iránya az anyagiaktól függ. A helyi fiatalok évek óta várják a lehetőséget, hogy csak kedvenc sportágukkal kelljen foglalkozniuk. Az optimális az lenne, ha 15 miskolci mellé 5 nagyon jó külföldit tudnának igazolni. Jövőre nem akarják az ideihez hasonló feltételek mellett a Kassáról naponta, munka után átjáró szlovákiai hokistákat foglalkoztatni. Ha nem sikerül számukra a profi szerződés pénzügyi feltételeit megteremteni, lemondanak róluk. A játékosállományban bekövetkező változásokról még nem tudunk beszámolni.
Miskolcon jelenleg hét egyesület használja a két jégpályát. A Jegesmedvék, a sportiskola, két amatőr és egy női csapat, valamint a jégtáncosok és a gyorskorcsolyázók. Az önkormányzat segít, hogy a nagyságrendileg nettó húszezer forintos pályabérleti díjat jelentős, mintegy negyvenszázalékos kedvezménnyel vehessék igénybe a sportolók.
Egri István véleménye szerint a következő nagyon jó hokigeneráció a mai serdülők közül kerül ki Miskolcon. Bár a bajnokságban csak az ötödik helyen tanyáznak, méltó ellenfelei tudtak lenni a Bp. Starson kívül az összes csapatnak. Büszkék arra, hogy az utánpótlás-válogatottakban egymás után kapnak helyet játékosaik. Duschek a juniorvébén járt, Popovics az ifire esélyes.
2008.03.14. 11:46:29
akkor játsszuk azt, hogy a Fradi kap jégcsarnokot, meg ÖK támogatást, és felőlem az SC utaztahatja a macikat.
voscsy 2008.03.14. 17:33:15
stero · http://newyorkrangers.blog.hu/ 2008.03.14. 18:54:33
2008.03.14. 18:54:54
2008.03.14. 18:55:54
maci a jeges 2008.03.14. 23:46:03
Mi legalább a sajátjainkat láttuk a pályán.
stero · http://newyorkrangers.blog.hu/ 2008.03.15. 23:54:07
és hányok. ettől a folyamatos rinyálástól amit a fradisták állandóan művelnek.
2008.03.17. 12:27:23
szövegértés, szövegértés. két hányás között.
kispufi 2008.04.09. 12:20:50