Megvannak Forsberg első pontjai

2008.03.09. 14:53 Ryan O'Brien

150. játéknap – 2008. március 8.

Élesedik a küzdelem. Keleten a New Jersey őrzi előnyét a Montreallal szemben, a Washington viszont lemaradni látszik a Carolina mögött. Nyugaton a Colorado a Dallast verte, győzelmével a Vancouver a nyolcadik.

A Washington az utóbbi napokban szanaszét lőtt Boston otthonában kapott ki. Fontos meccset bukott a Caps, most hat ponttal szakadt le a továbbjutást érő helytől és héttel a csoportjában vezető Carolinától. Ezúttal Auld védte a Bruins kapuját, 23 lövést fogott. Az első harmad elején Brooks Laich szerzett a vendégeknek vezetést, amelyet az utolsó játékrész végéig őrizni tudtak. A 15. percben Chara egyenlített, majd 17:44-nél Sturm a győztes gólt is bevágta. Mindkét találat emberelőnyből született.

Tovább menetel a Colorado, ezúttal a Dallast kapta el, Forsberg immár aktívan vette ki a részét a sikerből, 700. NHL-mértkőzését 2 gólpasszal ünnepelte. Andrew Brunette és Paul Stastny ért el gólt és gólpasszt, Hannan is eredményes volt. A Stars találatát a finn Antti Miettinen jegyezte. Theodore 27 lövést fogott, sorrendben hatodik meccsét nyerte.

A Montreal Los Angelesben gyűjtött két pontot. Egy pillanatig sem hagyott esélyt a hazaiaknak. Az első játkrészben nem született gól, a másodikban már 3-mal is elment a Canadiens, innen próbált felállni a Kings, de csak a tisztes helytállásig jutottak. A vendégek góljait Kostopoulos, Saku Koivu, Andrej Kosztyicin, Brisebois és Latendresse szerezte. A Kingsből a csapat két ásza, Robert Blake és Anze Kopitar volt eredményes. Blake pályafutása 700. pontját szerezte, a Kings szineiben a 159. gólját lőtte, ezzel a 10. helyen áll a franchise történetében.

Valamelyest javított pozícióján az Ottawa azzal, hogy idegenben legyőzte a Phoenix együttesét. Mike Fischer duplázott, Heatley és Vermett is eredményes volt, utóbbi 2 ponttal zárt. Weller és az újonc Peter Mueller voltak a Coyotes gólszerzői. A második játékrészben a Coyotes 80 másodperc alatt megfordította az állást, de ezzel el is lőtte a puskaporát, hiába próbálkozott többet, mint a Sens, Gerber ezúttal remekül állt a helyén, 33 lövést fogott.

Állja a versenyt a New Jersey, idegenben verte a Toronto együttesét. Zach Parise a találkozó elején szerzett vezetést a Devilsnek, 48,3 másodperccel a végsó dudaszó előtt a győztes gólt is bevágta, Sundin még egyenlíteni tudott. Martin Brodeur 42 védést mutatott be, Parise az elmúlt három meccsén az ötödik gólját lőtte.

A Philadelphia egyre közelebb, a New York Islanders egyre messzebb kerül a playofftól. A Flyers fontos meccsen ütötte ki az Islanderst, amelynek már 7 pont a hátránya. Az első harmadban nem esett gól, a másodikban gyakorlatilag eldőlt a meccs, a Flyers kétgólos előnnyel várta az utolsó húsz percet. A hazaiak legjobbja Scott Hartnell és Braydon Coburn, valamint Kimmo Timonen volt. Hartnell két gólt szerzett, az utóbbi kettő 3-3 gólpasszt adott. Carter és Briere a Philadelphiában, illetve Frederick Meyer az Islandersben volt még eredményes. A Flyers idén harmadszor verte vetélytársát.

Újabb fontos pontokat húzott be a Carolina. Hazai pályán hosszabbítás után verte a Buffalo csapatát. Szamszonov ismét eredményes volt, rajta kívül Walker, Aucion és Gleason lőtte a Hurricanes góljait. A másik oldalon Lydman, a kétpontos Derek Roy és Stafford talált a hálóba. A Carolina úgy lépett jégre, hogy már tudta, a Washington vereséget szenvedett. Ezért az elszántságot senki sem kérhette rajtuk számon. Szamszonov a 12. gólját szerezte, mióta január 8-án megérkezett a Carolinához.

Alsóházi rangadón nyert a Florida az Atlanta ellen. Kapaszkodik a Panthers, amely 2000 óta nem vett részt a rájátszásokban, és most már csak 6 ponttal van lemaradva a Philadelphia mögött; a Thrashers playoffos álmai azonban szertefoszlóban. 10 pontot kellene ledolgozniuk az elkövetkezendő 12 meccsen. Hátrányból álltak fel a hazaiak, Little és Kovalcsuk góljaival már a 17. percben 2-0-ra vezetett az Atlanta. De még ebben a játékrészben McLean szépített, majd a második periódban egyenlített. A győztes gólt a hosszabbításban, 4:37-nél Nathan Horton ütötte. A Florida négymeccses győzelmi szériánál tart, amire legutóbb november második felében volt példa.

A Vancouver győzelmével ismét a nyolcban van, a St. Louis vereségével már 10 pontos hátrányba került. Mathias Ohlund révén a Canucks szerzett előnyt, kevesebb, mint 9 perc múlva Brad Boyes egyenlített. Boyes a második harmadban a második gólját is bevágta. Ezt követően három vancouveri gól jött. Előbb Burrows, majd Brad Isbister is a hálóba talált. A St. Louisnak állt a zászló, egyenlíthetett volna, a találkozó utolsó 27 másodpercét emberelőnyben játszhatta Daniel Sedin kiállítása miatt. Ahelyett, hogy gólt lőttek volna, kaptak egyet. A másik Sedin, Henrik 5 másodperccel a lefújás előtt eldöntötte a meccset.

Eredmények: Boston-Washington 2-1, Colorado-Dallas 3-1, Los Angeles-Montreal 2-5, Phoenix-Ottawa 2-4, Toronto-New Jersey 1-2, Philadelphia-New York Islanders 4-1, Carolina-Buffalo 4-3 (hosszabbítás után), Florida-Atlanta 3-2 (hosszabbítás után), Vancouver-St. Louis 4-2. A bajnokság állása.