Juraj Durco dicséri Magyarországot címmel jelent meg írás az egyik legolvasottabb szlovák hokiportálon. A Sapa Fehérvár AV19-ban játszó kitűnő szlovák hátvéd elmondta: "Amiben megegyeztünk, azt a klub teljesíti”. Az írás hangulatából kitűnik, nem a Derek Ryan menedzsere, Ross Lambert által keltett hangulat miatt született, de kétségtelenül jól jön a Fehérvár számára egy rendkívül pozitív külföldi visszajelzés, melyet rendszeres segítőnk, U.N.Owen segítségével ismertetünk.
A hokejportal.net írásában az EBEL színvonalával kapcsolatban Durco elmondta: "Amikor két évvel ezelőtt Magyarországra mentem, egyáltalán nem sejtettem, mi vár rám. Csak hallomásból tudtam, hogy az EBEL nem rossz bajnokság. Erről aztán saját magam is meggyőződhettem. Egy kiegyenlített, kemény és színvonalas bajnokságról van szó. Sok kanadai játszik ott, akik közül többen az NHL-ben vagy az európai top ligákban is szerepeltek." A magas színvonalat szerinte a gazdag klubok teszik lehetővé: "Főleg az osztrák klubok gazdagok. Kitűnő a hátterük, megengedhetik maguknak a jó játékosok szerződtetését. A bajnokságban különböző típusú hokisok jó keveréke alakult ki, ezért is elég színvonalas a liga. Elég nehéz bekerülni is oda." Szerinte a székesfehérvári klub anyagi háttere is rendben van: "A lehetőségekhez mérten. Nem állunk olyan jól, mint a gazdag osztrák klubok, például a Vienna és a Salzburg, de nem panaszkodhatunk. Megvan a biztos hátterünk. Amiben megegyeztünk, azt teljesítik. Nincs mire panaszkodni."
Ő maga marad a klubnál: "Két éve vagyok ott, nemrég aláírtam a szerződést a következő szezonra." Arra a kérdésre, hogy nincsenek-e nyelvi problémái, így válaszolt: "Heten vagyunk külföldiek, rajtam kívül még hat kanadai. A vezetőedző is kanadai, ahogyan az erőnléti edző is. A hazai játékosok egymás között magyarul beszélnek, de ha valami fontos dolgot tárgyalunk, akkor áttérünk az angolra." Érdekesebb játékostársairól így beszélt: "Kapusposzton ott van Adam Munro, aki néhány meccsen az NHL-ben is védett. Jó kapus, a szezon folyamán sokszor tartott minket játékban. A csatárok között például Derek Ryan, aki egy amerikai egyetemről jött hozzánk. Első látásra egy ismeretlen játékos, de kitűnő góllövő, aki az egész bajnokság góllövőlistáján a második helyen végzett. De csapatunkban az összes külföldi erősítést jelentett, ebből a szempontból a csapat jól volt összerakva, ami az eredményekben is tükröződött. Az alapszakasz után a harmadik helyen végeztünk, nagy volt a lelkesedés körülöttünk."
Ám a folytatás már nem sikerült ilyen jól: "A rájátszásban rögtön az első körben kiestünk. De ez már csak így szokott lenni. Bár a játékerőnk megvolt hozzá, hogy továbbjussunk. De így is pozitívan értékelték a szezont." Az EBEL-ben érvényes légióskorlátozást így mutatta be: "Ez nem egy olyan szokásos korlátozás, hanem bonyolultabb. Ha megölnek, akkor se tudom megmondani, hogy van pontosan, mert én magam se értem. Azt hiszem, hogy minden klubnak rendelkezésére áll 52 pont. És minden külföldit bizonyos pontszámmal értékelnek. Mondjuk egy tapasztalt hokis, aki letett már valamit az asztalra, 5 pontot ér, egy másik, fiatalabb pedig 1 pontot. De ezt csak példaként mondom, nyilván egy kicsit bonyolultabb az egész."
Saját jövőjéről is beszélt: "Telnek az évek, és én mindig azt mondtam, hogy vissza akarok térni Szlovákiába. No de... Hisz nincs is hova visszatérni. Jelenleg még külföldön akarok maradni, a szerződésem a következő szezonra szól, a jövőt pedig majd meglátjuk." Az interjú végén egy érdekes rokoni szálra is fény derül, ugyanis Juraj Durco a finn gólkirály, karrierjét a KHL-ben folytató szlovák csatártehetség, Tomas Zaborsky nagybátyja.
Unokaöccsével szoros a kapcsolata: "Szezon közben rendszeresen beszélünk telefonon, és amikor otthon vagyunk, akkor is tartjuk a kapcsolatot. Gyakran diskurálunk a hokiról." Zaborsky KHL-es szerződését is megtárgyalták: "Egyetértettem azzal, hogy Oroszországba igazoljon, hiszen Finnországban már elérte a maximumot. Ideje eggyel magasabb szinten is megpróbálni. Természetesen az NHL lenne az ideális, de még az is sikerülhet neki."