Nehéz győzelmek Ljubljanában

2012.04.15. 23:39 Hblog

Két szoros mérkőzéssel folytatódott délután és este a ljubljanai divízió 1/A csoportos világbajnokság. Előbb az osztrákok játszottak az ukránok ellen, majd következett a szlovén-brit csata, és mindkettő szoros eredményt hozott.

Nagyjából két és fél percen keresztül játszották azt az osztrákok, amit tudnak, és ennyi elegendő volt a győzelemhez a nagyon kellemetlen ukránok ellen. A negyedik perc elejéig kellett várni az osztrák vezetésre, ami emberelőnyben született, ám kellett hozzá az is, hogy a komplett ukrán csapat óvodás hibákat kövessen el. Előbb Iszajenko korcsolyázott el a bedobást követően a korong elől, majd Karpenko kapus ütött el a pakk fölött. Az így kialakult tökéletes gólhelyzetet pedig Manuel Geier köszönte és az üresen maradt kapuba pöckölt. Álmosító játék kezdődött, az ukránok szemmel láthatóan a játék lassítására törekedtek, és ez az iram az osztrákoknak rendkívül szokatlan volt. A 14. percben egy felpattanó korongot Timcsenko húzott be a kapuba, az egyételmű gólt némi videózás után adták meg. Két és fél percig erős iramot diktáltak az osztrákok a második harmad elején, és ennek három gyors gól lett az eredménye, időben majdnem tökéletesen elosztva (47, 49 és 48 másodperc alatt érték el ezeket), majd a 30. percben Koch lőtte ki az üres kaput, miután Welser három ember között is tökéletesen szolgálta ki. Ezzel a piros-fehér-pirosak úgy érezték, meg is van a meccs. Nem így az ukránok, akik három távoli lövésből három gólt szerezve komótos tempójú, de rendkívül erőteljes jégkorongot játszva szívósan kapaszkodtak vissza a meccsbe. Az utolsó percek így nagyon izgalmasak lettek, de ezt az osztrákok csakis maguknak köszönhetik. A vége 5-4.

Hasonlóan izgalmasan alakult a szlovén-brit mérkőzés is, amelyen a szlovénokat óriási munkára kényszerítették az oroszlánosok. Telt ház, 9861 néző látta a meccset a csarnokban. Erőteljesen kezdtek a házigazdák, és három és fél perc után Jeglic birkózta be Sabolic átadását a hálóba. Kisvártatva érkezett a brit válasz is, Shields lövése jutott túl Kristanon. Ezt követően nagyon hamar összeszedett három kisbüntetést a brit válogatott, a szlovének több, mint egy percet kettős emberelőnyben támadhattak, de nem értek el eredményt. Nem sokkal később  5 az 5 ellen azonban már igen, Rodman szerzett brusztolva újabb gólt, így egygólos, a játék képe alapján teljesen megérdemelt hazai előnnyel mentek pihenni a csapatok. Szünet után rendkívül gyorsan érkezett a brit egyenlítés, és a vendégek később sem játszottak alárendelt szerepet. Nem esett több gól a harmadban, mert a védelmek jól zártak, a kapusok pedig jól védtek. Mindezek mellett egy cseppet sem lankadt a küzdelem, két nagyon erős csapat próbált megküzdeni minden egyes centiméternyi előrehaladásért. A második szünet után mindössze nyolc másodperc telt el a játékból, amikor a britek újra a hálóba juttatták a korongot. A szlovének szerencséjére azonban kisles címén érvénytelenítették a találatot. A végeredmény 4 perccel a rendes játékidő letelte előtt alakult ki, Razingar lőtte Tavzelj passzát Murphy hálójába. A szlovéneknek nagyon meg kellett küzdeniük a 3-2-ért, de nem érdemtelenül lett az övék a 3 pont. A britek megmutatták, hogy nem adják olcsón a bőrüket ezen a világbajnokságon.

Az első nap után tehát Magyarország vezet, Ausztria és Szlovénia következik a sorban. Mindhárom válogatott 3-3 ponttal áll. A vasárnapi győztesek találkoznak a VB második napján is a vasárnapi vesztesekkel. Hétfőn a magyar-ukrán meccset követően brit-osztrák és japán-szlovén meccsekre kerül sor.