Magyarország–Ukrajna 3-5

2012.04.12. 21:53 F. Kapus

Nehezen hihető, de még az előző napinál is gyengébben kezdte a mérkőzést a magyar ifjúsági válogatott. Ezúttal az ukránok voltak frissebbek az elején, 36 másodperc után Zaharov talált be Vay kapujába. Most azonban nem tudott csapatunk felállni hátrányból, a meccs túlnyomó részében nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak Sebőkék, a jó hajrának köszönhetően Ukrajna csak 5-3-ra vert minket, de ez az eredmény ránk nézve hízelgő. Két mérkőzés után egy ponttal áll Magyarország a székesfehérvári divízió 1/B csoportos világbajnokságon. A közönség hihetetlen kitartásról és türelemről tett tanúbizonyságot, végig biztatta a csapatot. Mindenkinek jókor jön a pénteki pihenőnap.

A játékvezető az első percekben hamarjában három magyart is kiállított, hosszú ideig kettős hátrányban védekeztünk, és ezt a feladatot sikerrel meg is oldottuk, de nem sokkal azután, hogy kiegészültünk, egy egyéni hiba miatt gólt kaptunk. Látványosan vergődtünk a jégen, lassúak voltunk és pontatlanok, végig a húsz perc folyamán. Támadásainkban még emberelőnyben sem volt benne a gól, de még annak esélye sem. Az első napon tapasztalt kiváló pörgésnek nyoma sem volt, mintha beragadt kézifékkel játszottunk volna, azt kell mondani, örülhettünk, hogy kétgólos hátránnyal lehoztuk ezt a harmadot. Ennél csak jobb jöhet, gondolhattuk ekkor.

Nem feltétlen lett így. Másodperceken belül háromra nőtt az ukrán előny, zavartalanul játszotta át magát Martisko a magyar védelmen, és be is lőtte a helyzetet. Vay Ádámot Ágoston Olivér váltotta a kapuban. A 24. perc táján először jártunk közel a gólszerzéshez, jól ment két percen át az emberelőny, de nem volt szerencsénk. Nem úgy Zaharovnak, aki duplázott, így már 4-0-ra vezetett Ukrajna. Ebben a harmadban felfelé ívelő formát mutatott csapatunk, sokkal többet támadtunk, és jöttek a helyzetek is. Közel sem volt az igazi a játék, de jó volt látni, hogy a nagy különbség mellett is tudtunk újítani. Ebben nyilván a meccset némileg lazábban kezelő ukránok is szerepet játszottak. A 40. percben megszereztük a megérdemelt becsületgólt, megdolgoztunk érte. Vincze Péter vágta a léc alá a korongot fórban. Kis híján a másodikat is behúztuk, de nem jött össze a további felzárkózás, 1-4-ről következett a folytatás.

Gyorsan kiderült, hogy a magyar válogatott nem tudott erőt meríteni a megszerzett gólból, ugyanolyan maradt a játék képe, mint addig volt. Ágostonnak ugyan kevesebbszer kellett közbeavatkoznia, de néhányszor bravúrral mentett a cserekapus. Komarcsev azonban olyan üresen maradt a kapu előtt, hogy már ő sem tehetett semmit, 5-1. Egy ukrán szabálytalanság eredményeképpen úgy tűnt, könnyebben megsérült Zaharcsenko kapus, le is cserélték, majd egy Sebők-ütközés nyomán maradt lent egy vendégjátékos. Ekkor ezek a jelenetek jelentettek izgalmat. Aztán Arany Máté lőtt gólt szinte a semmiből emberelőnyben, majd kaptunk egy kettős előnyt, amelyet Ritó László okosan lőtt be, takarásból. Egy pillanat alatt izgalmas lett a végjáték, mert továbbra is fórban támadhattunk. Nem jártunk messze a negyedik találattól sem, de az ötperces pörgés kevésnek bizonyult ezen a találkozón. A végén a kapust is lehoztuk, de nem lőttünk újabb gólt.