Börleszkbe illő góllal söpörtek Hetényiék

2012.03.29. 11:30 F. Kapus

4-0-ra verte a bajnoki címvédőt az alapszakasz-hatodik Jokerit. Az SM-liiga rájátszásában Hetényi Zoltán végig a csapatban volt, de jégre nem lépett, mert az első számú kapus, Eero Kilpelainen félelmetes formában védte végig a playoff eddigi négy mérkőzését. A szerdai mérkőzést 2-0-ra nyerte a Jokerit, ezen a meccsen 32 lövést fogott a finn kapus, aki a playoffban 96,8%-kal véd. Négy meccsen csak négy gólt kapott, négyből háromszor a mérkőzés legjobbjának választották. Pedig a HIFK-ben kiváló csatárok játszanak, elég csak az első sort említeni: Ville Peltonen, Mikael Granlund, Janne Pesonen. A Jokeriten kívül a JYP is söpört, de a másik két csata 3-1-re áll, így még nem tudni, kinek ki lesz az ellenfele a jövő szerdán kezdődő elődöntőben. Mivel Hetényi Zoltán korábban megígérte, hogy április 10-től a válogatott rendelkezésére áll, ez azt jelenti, hogy a finn bajnoki elődöntőt áldozza fel a nemzeti csapatban való szereplésért. A továbbjutásról döntő meccsen a Jokerit első góljánál a HIFK két hátvédje egyedülálló gyakorlatot mutatott be, ezt tovább után megmutatjuk, miként Kóger Dánielről és Szuper Leventéről szóló híreinket is elolvashatják.

Az ECHL-ben szerdán nem lépett jégre a South Carolina Stingrays, de kiderült, hogy a következő meccsen győzelmi kényszer alatt játszik Kóger Dániel csapata, mivel három üldözője közül kettő is nyerni tudott. Így két fordulóval az alapszakasz vége előtt holtverseny alakult ki a 7–9. helyen. A kazah bajnokság elődöntőjében Szuper Levente védte az Arisztan Temirtau kapuját a harmadik mérkőzésen. Hiába vezetett kétszer is csapata a legjobb kazah alakulattal szemben, a végén egyenlített, a hosszabbításban nyert a Bejbarisz, így 3-0-ra vezet a négy győzelemig tartó sorozatban. Mindhárom meccset nagyon szoros csatában nyerte egy góllal az alapszakaszelső, kettőt ráadásul csak a hosszabbításban. A negyedik meccset csütörtökön játsszák a csapatok.