Mission Impossible a Volán ellen

2012.03.15. 10:41 F. Kapus

A Miskolc történelmi sikert ért el, bejutott a bajnoki döntőbe, ahol még sohasem járt. Greg Lindqvist a harmadik érmet nyerte a csapattal, amelynek színe még kérdéses, de kettő ezüst mellé kerül még egy arany vagy egy ezüst. A svéd edző szerint vélhetően az utóbbi lesz az, a címben szereplő mondat ugyanis tőle származik. Csütörtökön pihenőt kapnak játékosai, péntektől újra edzésekkel készülnek a Fehérvár fogadására. A döntő órarendje is elkészült, vasárnap, hétfő, szerda, csütörtök az első négy játéknap, váltott pályaválasztás mellett a Miskolc kezd otthon. A második meccs 18.15-kor kezdődik, az összes többi 18 órakor. Az első meccs kivételével mindegyiket közvetíti a Digi Sport Tv.

Greg Lindqvist (Miskolc): "Nagyon elszántan vágtunk neki a szerdai meccsnek, jól is kezdtünk, és az első kapott gól után sikerült úgy lemennünk szünetre, hogy már egyenlítettünk. Azt mondom, hogy fegyelmezetten és a taktikát betartva játszott a csapat, sokat lőttünk, és a lövések betaláltak. 3-1 után már mi diktáltuk a tempót, és onnantól kontroll alatt tartottuk a meccset. Hajtottak a játékosok az első perctől a végéig, hatvan percen keresztül.

Nagyon jól játszottunk, Dubek lélektanilag is megfelelő pillanatban lőtte az egyenlítő gólunkat, Bonar és Nagy két-két góllal vette ki a részét a sikerből, Budai Krisztián pedig főleg a második harmadtól nagy védésekkel, bravúrokkal járult hozzá a mindent eldöntő győzelemhez. Gratulálok a játékosaimnak, szép volt, fiúk!"

Dobos Tamás (Ferencváros): "Nagyon jól játszottunk, de sajnos a végére elfogyott a csapat. Néhány kulcsjátékosunk sajnos kicsit epizódszereplővé vált, nem tudott annyit segíteni és teljesítményben hozzátenni a meccshez, mint azt vártam, és amire szükség lett volna. Kaptunk 1-2 olyan gólt, ami után már csak rohantunk az eredmény után, ezen a szinten néhány egyéni hiba eldöntötte a kérdéseket. Ennek ellenére gratulálok a csapatomnak a rájátszásban nyújtott teljesítményhez, azt gondolom, nincs okunk szégyenkezni, megtettük, amit tudtunk. A Miskolcnak sok sikert kívánok a döntőben."