Öt meccs dönt az elődöntőben

2012.03.12. 21:34 Hblog

Továbbra sem tud győzni a Miskolc Pesterzsébeten, így ötödik mérkőzésen fog eldőlni, hogy ki lesz a Fehérvár ellenfele az OB I. döntőjében. Pedig Dubek révén jól indult a meccs a vendégek számára, hiszen a honosított csatár az 5. percben Rafaj passzából megszerezte a vezetést nekik. A Ferencváros hamar felocsúdott, Hietamäki még csak kapuvasig jutott, de a 9. perc végén az alapvonal mögül betett korongot Kiss húzta a kapuvasra, a kifele csorgó korongot Berta kotorta be. A 12. percben ugyanő szedett össze végleges fegyelmit szúrásért, az ítéletet elég nehezen akarta tudomásul venni. A 18. perc végén Hietamäki volt ismét az egyik főszereplő, távoli lövését a kapu torkában álló Schellin húzta a hálóba. A fordulás utáni első fontosabb esemény Borbás megmozdulása volt, aki Lindgrent rendszabályozta meg szabálytalan eszközökkel, és örülhetett, hogy megúszta 2+10-zel. Remek iramban folyt a mérkőzés, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de a harmad utolsó perceiig nem esett gól. Ekkor előbb Rosztocsil lőtt hatalmas gólt középtávolról, majd Borbás visszaadásából Kiss Gábor lőtt bődületes erővel a hálóba. Fordulás után emberhátrányból Bonar hozta vissza a vendégek reményeit, de nem sokkal később a ma roppant eleven Schellin meglőtte második gólját is. Mindent megpróbáltak a vendégek, de Racko remekül védett, többek között egy több, mint egy perces kettős emberelőnyt is túlélt a Ferencváros, pedig az idő jelentős részében az egyik védekező játékosuk ütő nélkül játszott. 4 perccel a lefújás előtt a szlovák kapus is tehetetlen volt, újabb remek Rafaj-Dubek akcióból zárkózott a Miskolc. Ezt követően Lindqvist mester lehozta Budait, de a próbálkozás rosszul sült el, Schellin ügyesen tartotta bent a korongot a támadóharmadban és az üres kapuba talált. Ezzel lett 6-3 a Ferencvárosnak, a döntőbe jutásról az ötödik meccs dönt, erre szerdán kerül sor Miskolcon.