Stephan Lundh büszke a játékosaira

2012.03.10. 11:51 Hblog

Két játéknap után 1-1-re áll a Miskolc és a Ferencváros csatája a bajnoki elődöntőben, míg a Fehérvár 2-0-ra vezet a Dab.Doclerrel vívott elődöntőben. Az első nap csalódást okozó színvonala után pénteken mindkét helyszínen magasabb nívójú mérkőzést láthattak a nézők. Pesterzsébeten az izgalomra sem lehetett panasz, szerencsére ez utóbbi meccsnek az összefoglalóját is meg tudjuk mutatni, itt. Az edzői értékelések következnek tovább után, a harmadik meccsekre vasárnap kerül sor.

Dobos Tamás (FTC): "Jól kezdtünk az első harmadban, apró gólokkal megzavartuk a Miskolcot. A második és a harmadik harmadban sok volt a kiállításunk, persze voltak kisebb fegyelmezetlenségek is. Ami az ellenfélnek nem ment be, azt nekünk sikerült behúznunk. Összességében kiemelném a srácok hozzáállását, azt a pozitív hangulatot, ahogy erre a meccsre készültek, azonkívül a közönség is hozzátette a magáét, és így sikerült megnyernünk ezt a nagyon fontos meccset. Innen szeretnénk folytatni vasárnap."

Kjell G. Lindqvist (Miskolc): "Az első harmadban jól kezdtünk, támadó hokit játszottunk, és ha Popovics lövése bemegy az elején, akkor talán másképp alakulhatott volna az eredmény. A Fradi az első emberelőnyös helyzetét majdnem azonnal gólra tudta váltani, nekünk pedig semmi nem ment be. Sajnos kaptunk két-három csúnya gólt, hogy hokis szlenggel éljek. A második harmadban már jobban ment a játék, Dubek révén gólt is szereztünk, de igazából csak a meccs végére sikerült visszajönnünk. Nagyon rosszul kezdtük a meccset, de aztán csapat keményen dolgozott, a második harmadtól végig irányítottuk a mérkőzést, de megint kihagytuk a helyzeteinket. Nagyon hiányzott az öt meghatározó játékosunk. Egy hajtós, harcos meccsen vagyunk túl, amit a sok kihagyott helyzet miatt veszítettünk el. Nincs semmi sem veszve, holnap edzést tartunk, és vasárnap folytatjuk, ismét előnybe akarunk kerülni."

Kevin Primeau (Fehérvár): "Harmadról harmadra javuló teljesítménnyel, nagy gólkülönbségű győzelmet arattunk. Mind a négy sorunk jól játszott, a célunk az, hogy vasárnap pontot tegyünk az elődöntő sorozat végére."

Énekes Lajos (Fehérvár): "Erőteljesebben kezdtük a második találkozót, magasabb iramot diktáltunk és jóval kevesebb esélyt hagytunk az ellenfélnek, mint előző nap. Ezt az iramot hatvan percen keresztül tudtuk tartani, és azt hiszem, bebizonyítottuk a mérkőzésen mutatott játékunkkal, hogy reális ez a végeredmény. Szerencsére nincs újabb sérültünk, innen folytatjuk majd vasárnap Dunaújvárosban."

Stephan Lundh (Dab.Docler): "Lehet, meglepő lesz az eredmény tudatában, de én büszke vagyok a játékosaimra, megtettek mindent a mai meccsen. Harcoltak és nem adták fel. Természetesen van különbség a két csapat között, a Fehérvár egy nagyon erős csapat, hátuk mögött 50 kemény EBEL-meccsel, más a sebességük és a kiemelkedő képességű magyarok mellett öt jó légiósuk is van. Nekünk talán kicsit alacsonyabb színvonalú meccseink voltak a szezonban, de mindenképpen jó, ha a játékosaim szembesülnek azzal, mennyit jelent ezen a szinten az, ha például 5 a 3 ellen nem bombázzák folyamatosan a kaput, nem lőnek többet, annyit, amennyit csak lehet. Egyébként talán ez a kétperces kettős előny volt az egyetlen negatívum, amit a pénteki meccsből meg tudnék említeni. Gólokat kell lőni, anélkül nem lehet nyerni. Azt gondolom, hogy a mérkőzés után az öltözőben egymás szemébe tudunk nézni úgy, hogy abban maradunk, mindenki megtett mindent, akkor nincs baj. Ez ezúttal így történt, de tudásunk most ennyire volt elég, ez van. Természetesen sokat kell még dolgoznunk, igyekszünk a vasárnapi meccsre még nagyobb sebességre kapcsolni, és ugyanígy megtenni mindent a siker érdekében."

Szilassy Zoltán (Dab.Docler): "Sokkal jobban játszottunk, mint tegnap, de egy ilyen erős csapattal szemben a nüansznyi dolgoknak is következményük van. 2-0-nál nettó két percet játszottunk 5 a 3-ban, és összesen egy kapura lövésünk volt, próbáltuk felépíteni a támadást, lassan passzolgattunk, ezt nem lehet megengedni magunknak, lőni kell, többet, gyorsabban. Minimális szerencsénk sem volt, ami ugye a hokiban elő szokott fordulni, de nem nagyon tudok mit a srácok szemére vetni. Szombaton edzésen folytatjuk a munkát, átbeszéljük ezeket a dolgokat, és készülünk a vasárnapi meccsre."