Ljubljana-Fehérvár 6-4

2012.02.26. 20:10 Hblog

Nagyon megdolgozott a szerencséjéért az Olimpija Ljubljana a Sapa Fehérvár AV19 elleni EBEL-negyeddöntő negyedik mérkőzésén. Hiába volt jobb játékban a Fehérvár, hiába lőtt többet kapura, Lamoureux kivédte a fehérváriak szemét, és a középső harmadban hibátlanul játszott emberelőnyök a szlovének javára döntöttek.

Egy fehérvári és egy ljubljanai helyzettel kezdődött a találkozó. Előbb Ryan, majd Golicic jutott el könnyen a kapu elé, de mind Lamoureaux, mind Munro résen volt. Átvette a kezdeményezést az Olimpija, megpróbálta kihasználni, hogy a fehérváriaknak hosszú utazás van a hátuk mögött. A fehérvári játékosok azonban jól állták a hazai rohamokat annak ellenére is, hogy az 5. percben Sikorcint a támadóharmadban könyökhasználatért, a 10. percben Magosit pedig akadályozásért kiállították. Az emberelőnyöket sikerült kivédekezni, sőt, Ryan révén megugrásból veszélyeztettünk is. Később fordult a kocka, két buta kiállítást szedtek össze a haziak. Music Munro kapus akadályozásáért, McBride testre ütésért kapott kiállítást. Az 1 perc 47 másodperces kettős előnyben számtalan helyzetet sikerült kialakítani, de vagy a kapus, vagy egy bevetődő hazai játékos hárított. Egy fehérvári kísérletet követően a korong a kék vonalnál helyezkedő Ladányihoz került, aki Ryanhez passzolt, ő pedig a kapu előtt keresztben a hosszú oldalon üresen maradó Johanssonhoz. A svéd-kanadai centernek nem volt nehéz dolga, ezzel lett 1-0. Az első szünet előtt nem sokkal válaszolhatott volna az Olimpija, de az üres kapuba sem sikerült betalálniuk.

Fordulás után előbb Dervaric vesztette el a korongot Sofronnal szemben, a kiugró gólkirályt csak szabálytalanul tudta akadályozni, de a kétperces előnnyel ezúttal nem sikerült élni. Nem így a másik oldalon. A 23. perc végén Ladányit állították ki akadályozásért. Ebből is fehérvári helyzet alakult ki, Sikorcin kiugorhatott, Fraser bodicsekkel megállította, de megsérült, az ápolás után viszont a hazaiaknak sikerült felállniuk a fehérvári védőharmadban, egy kapu elé belőtt korongból Hughes egyenlített. A baj nem járt egyedül, egy kapu előtti csetepaté végén egyedül Ryant állították ki, az emberkedő Vedlin megúszta. A buli után a kék vonalhoz került a korong, ahonnan a védő Cole óriási gólt lőtt, fél perc alatt fordítottak a hazaiak. Ezzel meg is szerezte a Ljubljana azt a két gólt, aminél többet a rájátszásban eddig még egyszer sem engedélyezett neki a fehérvári védelem. Két perccel később egy Kovács Csaba-lövés jött ki Lamoureux-ről, Sikorcin ébredt a leghamarabb, duplázása az amerikai kapus lábai között a hálóban kötött ki.

Fölénybe került ismét a Fehérvár, a negyedik sor is nehéz pillanatokat okozott a hazaiaknak, de nem sikerült gólt lőni. A legközelebb Ladányi járt ehhez, kísérlete a kapuvasról jött ki. Ezután elcseréltük magunkat, Palkovics ült le, a Ljubljana pedig a harmadik emberelőnyéből a harmadik gólját is megszerezte ebben a játékrészben. Veszélytelen próbálkozásokat követően Dervarichoz került hátra a korong, aki a kék vonalról emelt kapura. A kavarodásban Munro nem sokat látott. Ezután is folytatódtak a fehérvári támadások, Sofron, Vas majd Ryan próbálkozhatott, a legnagyobb lehetőséget pedig egy perccel a szünet előtt Kovács Csaba és Sikorcin hozták össze. Lamoureaux már verve volt, de az utolsó passz pontatlan volt, kimaradt az üres kapuig kijátszott helyzet. Az ellentámadásnál DaCosta szabálytalankodott, így a negyedik emberelőnyhöz jutott az Olimpija, de a szünetig szerencsére nem sikerült kihasználniuk ezt is.

Óriási magyar helyzettel folytatódott a mérkőzés a pihenő után. DaCosta kiállítása utolsó másodperceiben Vas Márton szerzett korongot, a menteni akaró szlovén hátvéden túljutott, így Ladányival ketten zavartalanul vihették kapura a korongot, de Lamoureux védte a lövést. Vas volt a következő akció egyik főszereplője is, ismét korongot szerzett, a menteni akaró Hugheson átesett, Hughest gáncsolásért, Vast színészkedésért állították ki. A fehérváriaké volt az első szó ezután, de kihagyták a helyzetüket, nem úgy a hazaiak. Golicic lövése kipattant Munróról, McBride pedig fonákkal emelte a keresztvas alá a korongot. Újabb előnyt kaptunk, Taylort állították ki, de hiába alakítottunk ki helyzeteket, a szlovének kapusa mindent védett. A Lamoureux-show folytatódott akkor is, amikor Taylor újabb kiállítását követően Vedlin is két percet kapott a játék késleltetéséért. Több, mint egy percig kettővel több fehérvári játékos volt a jégen, de a hazaiak önfeláldozóan védekeztek. Amikor a második előnyből is csak 16 másodperc volt hátra, Mihály Árpád lőtt passzába Klassen ért bele, és végre Lamoureaux is tehetetlen volt, sikerült egy gólra felzárkózni.

Két és fél perccel később viszont újra kétgólos lett a zöldek előnye, Hughes ment el egy koronggal a jobb oldalon, és a bedobókör távolabbi szélétől kegyetlenül felvarrta Munro kapujának jobb felső sarkába. Két és fél perccel később újabb előnyhöz jutott a Fehérvár. Egy már-már elvesztett korongot szereztünk vissza a sarokban, Ladányi maradt egyedül a kapussal szemben és nem hibázott, ismét csak egy gól lett a hátrány. A Volán mindent megmozgatott az egyenlítésért, de a nagy igyekezetbe újabb hiba csúszott. Vas Márton vesztett korongott Taylorrar szemben utolsó emberként, az amerikai pedig belőtte a szólót. Ezzel alakult ki a 6-4-es végeredmény, de semmi sincs veszve, a következő mérkőzésre kedden kerül sor Fehérváron.

A vasárnapi meccsek után a Medvescak Zagreb már a négy között van, és bécsi győzelmével a Linz is nagy lépést tett a továbbjutás felé. A Fehérvár-Ljubljana párharchoz hasonlóan teljesen nyílt a továbbjutás kérdése a Salzburg és a KAC között is. A klagenfurtiak győzelmével ott is mindkét csapat 2-2 alkalommal gyűrte le eddig a másikat.