A Miskolc nem tud Dunaújvárosban nyerni

2012.02.17. 01:34 F. Kapus

2006 szeptembere óta 25. alkalommal is legyőzte a Dunaújváros a Miskolcot hazai pályán. A Mol Liga-döntő második mérkőzésére is több mint kétezren látogattak ki, ők egy eseménydús, gólokkal és verekedésekkel tarkított rangadót láthattak. Tovább után az edzői értékelések jönnek és a meccs gólösszefoglalóját is megtekinthetik.

Stephan Lundh (Dab.Docler, vezetőedző): "Hasonlóan kezdtünk, mint az előző napon, és majdnem a mérkőzés feléig nem játszottunk 100%-on, nem vettük fel a Miskolc diktálta tempót, lustán játszottunk. Ők szerezték meg a vezetést, és jött még egy kapott gól. Ismét el kellett telnie egy harmadnak, amíg a játékosaim a rájuk nehezedő nyomást helyén tudták kezelni, és elkezdtek fegyelmezetten, keményen játszani. Ellenfelünk a végére elfáradt, ezzel együtt nehezebb volt a második meccs, mint az első, senkit ne tévesszen meg az eredmény. Vasárnap sem lesz könnyebb, hiszen pénteken reggel 6 órakor indulunk egy 14 órás útra Feldkirchbe, ahol szombat este játszunk, és a meccs után egyenesen Miskolcra buszozunk."

Kjell G. Lindqvist (Miskolc, vezetőedző): "Jól kezdtük ezt a mérkőzést, sikerült megszerezni a vezetést, és jó védekezésünknek is köszönhetően az első harmad végén kétgólos előnnyel mentünk le a pályáról. Majd a második harmadtól semmi pozitívat nem tudok mondani, emberhátrányból lett 2-1 az állás, és a folytatás is ismert, túl sok kiállítást kaptunk. Ennek ellenére azt mondom, hogy annyi esélyünk volt a győzelemre, mint amennyi a vereségre. Egy nagyon erős DAB ellen játszottunk, és ismét veszítettünk. Ismert, hogy vannak sérültjeink, most sajnos még két ember kiesett a vasárnapi meccsre, eltiltás miatt, megkapták második végleges fegyelmijüket. Erre mondtam korábban, hogy jobb helyzetben van a Dab.Docler, mert sokkal több játékosa van. Indulunk haza most, aztán van két napunk arra, hogy felkészüljünk a vasárnapi és a hétfői meccsre. Mindent meg fogunk tenni a győzelemért, ahogy eddig is."

február 29., szerda, 18.15 Dab.Docler–Miskolc  élő, DSP

Jelmagyarázat: DS: Digi Sport, DSP: Digi Sport Plus.
* – Megjegyzés: a harmadik mérkőzést élőben közvetíti a Digi Sport Plus, de késve kapcsolódik be a mérkőzésbe.

Fotó: Mudra László, dabdocler.hu