Újra pontot szerzett az UTE

2011.11.25. 23:15 Hblog

Két hónap után szerzett újra pontot az Újpest a MOL Ligában. Minden gól az első harmadban esett, a Steaua kétszer vezetett, az UTE kétszer egyenlített. A bukarestiek veterán kapitánya, Ioan Timaru idei 23. mérkőzésén a 33. pontját szerezte meg ma, így továbbra is második a kanadai táblázaton. Mivel a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem született döntés, büntetőkre került sor. Bukaresti részről Poznik és Georgescu talált be, a liláktól viszont csak Virág Csaba, így a 3-2 után a Steaua 2, az UTE 1 ponttal gazdagodott. Miskolcon folytatódik a csapat mélyrepülése. Sorozatban öt vesztes mérkőzés után hazai pályán fogadták a Brassót, és a tét az volt, hogy vajon befogja-e ismét a vendégeket Lindqvist edző csapata. Ezúttal Budai pihenőt kapott a kapuban, és a fiatal Gyenes védett. Az újpesti mérkőzéshez hasonlóan itt is kétszer szereztek vezetést a vendégek az első harmadban, amelyre kétszer érkezett hazai válasz, így 2-2-es döntetlennel mentek pihenni. A folytatásban azonban a Brassó három gólt szerzett miskolci válasz nélkül, így az utolsó 20 percre feladták a leckét, három gólt kellett volna lőniük a pontszerzéshez Bonaréknak. Végül Szilágyi révén csak egy góllal sikerült közelebb kerülni, a miskolciak javára kedvező 63-21-es kapuralövési arány ellenére a helyzeteivel jól gazdálkodó Brassó 5-3-ra nyert, a Miskolc legutóbbi hat mérkőzését elvesztette. Nehezen, de nyert Székesfehérváron a HSC Csíkszereda is. Gól nélküli első harmad után a meccs felénél Varga Arnold szerzett vezetést kettős emberelőnyből, ezt Bíró közvetlenül a szünet előtt egyenlítette ki. Szőcs Szabolcs az 53. percben fordította meg az eredményt, és az egygólos előnyt a hajráig tartotta is a HSC. Ekkor a Volán időkérés után az utolsó 3 és fél percre lehozta kapusát, de rosszul sült el a próbálkozás, 59:04-nél Góga biztosította be a csíki győzelmet, a vége 3-1. A táblázatot a HSC vezeti, a Brassó kicsit meglépett a Miskolctól. Győzelmével a Steaua számára is látótávolságba került a még rájátszást érő 6. hely.