Nem fordulhat elő, hogy a Szilágyi útihoz hasonló módon a Megyeri úti jégcsarnokot is bezárják, derül ki Vígh László leveléből. A Nemzeti Sportközpontok (NSK) kormánybiztosa által a Megyeri úti jégcsarnokkal kapcsolatban feltett kérdéseinkre küldött válaszokból kiderül az is, mennyibe kerül az üzembentartónak a létesítmény fenntartása, és talán már azt is sejteni lehet, kivel kívánnak szerződést kötni szeptember 1-jei hatállyal.
– A nyár elején az önök, az UTE és Újpest Önkormányzata között megindult tárgyalások hol tartanak, jelenleg milyen eredményekről lehet beszámolni, milyen szándékaik és terveik vannak a feleknek?
– Az egyeztetések és tárgyalások az érintett, azaz a megoldásban érdekelt felek között folyamatban vannak. Valamennyi tárgyaló partner a sportág továbbműködésén dolgozik, célja a zavartalan működtetés biztosítása, a jeges sportágak sikereinek elősegítése.
– Előfordulhat-e, hogy a Szilágyi útihoz hasonló módon a Megyeri úti jégcsarnokot is bezárják üzemeltetői vagy bármilyen más egyéb szerződés hiányából kifolyólag?
– Nem fordulhat elő, de a tárgyalások jelenlegi helyzetében részinformációkkal a magunk részéről nem szolgálhatunk. Az ügy rendezése után lesz lehetőség a részletek nyilvánosságra hozatalára.
– Milyen konstrukcióban kívánják megoldani a jégcsarnok jövőjét?
– A létesítmény jövője a sportszakmai témakörön túlmenően leginkább gazdasági-pénzügyi természetű kérdés. Az üzemeltetéshez nélkülözhetetlen energia ára, a korszerű jégkészítő technika üzemben tartása, a különböző balesetvédelmi felszerelések biztosítása havi és éves szinten jelentős összeg. A majdani megállapodásnak tisztáznia kell a forrásokat, az anyagi felelősségvállalás vállalható kereteit.
– Az újpesti polgármester által június 20-án küldött levélben vállalt évi 35 millió forintos finanszírozás megfelelő tárgyalási alap?
– Részletes információkkal a megegyezés megszületése után szolgálhatunk.
– Számításaik szerint mennyibe kerül egy évre a Megyeri úti jégcsarnok üzemeltetése?
– A Nemzeti Sportközpontok számára a Megyeri úti jégcsarnok üzemeltetése a 2010-es évben nagyságrendileg 75 millió forint, a 2011-es év első félévében 42 millió forint költséget jelentett.