"A tómeder területét átadták a kivitelezők, így a jégpályák üzemeltetéséhez szükséges munkák is befejeződtek" – mondta blogunknak Bartha László, a Városligeti Műjégpálya (VM) igazgatója. A jégkorongozók október közepétől vehetik birtokba Budapest legújabb jégfelületét, a műjégpálya területén található nemzetközi szabványpályát. A nagypálya a közönség számára november elején nyit.
Art on lake névre keresztelt víziszobor-kiállítással nyit a Városligeti Műjégpálya. A héten elkezdték a tó feltöltését, a kiállítást vasárnap nyitják meg. Keddtől mindennap lehet csónakázni szeptember 4-ig. Az igazgató blogunknak elmondta, a felújított hűtőrendszer a nyári jégkészítésre is alkalmas lenne technikailag, akár ezen a héten is lehetne jégkorongozni a pályájukon, de nem lenne rentábilis az üzemeltetés. Az épületet, amelyhez visszaépítették a háborúban megsemmisült bal oldali szárnyat, augusztus végén adják át, a műemlékvédelem miatt némi utómunka még lesz azt követően is. Itt kap helyet két nagy méretű öltöző, amelyben a jégkorongcsapatok is elhelyezhetők lesznek.
A VM fővárosi intézmény, Budapest a fenntartója. A magyar jégkorongsport bölcsője, az 1920-as években itt kezdték ezt a játékot játszani, addig a bandy hódított. 1927-től már nemcsak természetesen módon készítettek jeget a Városligetben, gépekkel is segítették a folyamatot. "A jégkorongpályát fő időben, tehát kora délutántól zárásig kizárólag a jégkorongozók használhatják, valószínűleg délelőtt korcsolyaoktatásokat is szervezünk oda. A jégidő szétosztásában együttműködünk majd a szövetséggel és az egyesületekkel, igyekszünk minden kapacitásunkat a jégkorongsport számára biztosítani. Beállunk a budapesti jégpályák közötti versenybe, konkrét áraink még nincsenek, de sem drágábbak, sem olcsóbbak nem leszünk, mint az eddigi jégfelületek."
Kovács Csaba, az MJSZ szakmai alelnöke nagyon örül annak, hogy jó néhány év szünet után újra kinyit a magyar jégkorong legnagyobb toborzási lehetőségét biztosító intézmény. "Igyekszünk minden egyesületnek lehetőséget biztosítani arra, hogy a műjégen minél több gyermeket vonjon be a sportágba. Nincs jobb merítési lehetőség, mint a Városliget, utána már az egyesületek ügyességén, rábeszélőképességén, programján múlik, hány fiatalt tudnak megtartani. A szabványpálya időbeosztásával kapcsolatban hasonló a helyzet, mint a többi állami fenntartású pályánál. Le fogunk ülni az egyesületekkel, és megállapodunk az elosztási elvekben. De a hokipálya mellett is látunk lehetőséget a műjégpályán.
Mivel nagyon szűkösek a budapesti jégfelületek, felmerült, hogy a keresztbe játszós szupermini és a mini tornákat a városligeti nagy jég szélén, valahol, ahol nem zavarjuk a szabadkorcsolyázókat, tarthatnánk meg. Így felszabadulnának a csarnokokban ezek a jégidők, ráadásul a nagyközönség számára egy nagyon színes, jó arcával ismertethetnénk meg a sportágat szombat, vasárnap délelőttönként, így újabb családok és gyerekek kaphatnának kedvet a jégkorongozáshoz."