Svédország–Csehország 5-2

2011.05.13. 19:02 kultúrmisszionárius

Akkor fogyott el az erő az elődöntőkig százszázalékos csehekből, amikor a legkevésbé sem várták: a svédek elleni mérkőzés második harmadában. A szlovákiai A csoportos világbajnokság első fináléba jutásért vívott találkozójának első harmada kevéssé intenzív játékot hozott, jellemzőnek mondható, hogy egy kiállítást sem osztottak ki a bírók. A csehek támadtak, a svédek óvatosak voltak, leginkább a védekezésre koncentráltak. Helyzetek itt is, ott is akadtak, de nem ment be semmi. A második felvonás elején aztán megszerezte a vezetést a világbajnok, Fasth kapus hibázott, Patrik Elias ütőjéről a kapuba perdült a korong. Pillanatokkal később akár meg is duplázhatták volna az előnyüket a csehek, nem sikerült, ehelyett a támadóharmadban szabálytalankodó Cervenka kiállítása alatt egyenlítettek a svédek a gólkirályjelölt Berglund révén. Innentől kezdve a svédek domináltak, sokkal jobban mentek, át is vették a vezetést Backlund lövésével. Az utolsó felvonásban a gyakorlatilag hazai közönség előtt játszó csehek megpróbáltak felpörögni, mindent egy lapra tettek fel, baj lett belőle, egy elrontott buli után három svéd lódult meg, Jimmie Ericsson szerezte a harmadikat. A negyedik egy kapu előtti tusakodás eredményeként csorgott be Kruger jóvoltából, úgy nézett ki, eldőlt minden. De mégsem, Elias az 55. percben valamennyire visszahozta a reményeket, a kapuslehozatalnak azonban újabb svéd gólt lett a következménye, megint Berglund tette be, 5-2. Egy évvel ezelőtt a csehek úgy rakták ki a svédeket az elődöntőben, hogy az utolsó pillanatokban egyenlítettek; nem ismétlődött meg a történelem. Címvédés nem lesz, Svédország először döntős 2006 óta. Akkor meg is nyerték a világbajnokságot, éppen a cseheket verték.