A bajnok kiesett

2011.04.27. 09:21 Ryan O'Brien

A Chicago elbukta a hetedik meccset Vancouverben, a Buffalo is kikapott a mindent eldöntő csatában Philadelphiában. A Montreal nyert, Bostonban lesz vége a párharcnak. Nyugaton Vancouver–Nashville, San Jose–Detroit konferenncia-elődöntők lesznek.

Két végsőkig kiélezett párharc zárult le kedden. Vancouverben az esélyesebb Canucks legyőzte és ezzel kiejtette a legutóbbi bajnokcsapatot, a Chicagót. Nagyon óvatosan játszott mindkét csapat, a vancouveri Alexander Burrows gyors gólja után majdnem 56 percet kellett várni a következőre. Burrows előtt egy óriási lehetőség is adódott, de a harmadik harmad 21. másodpercében büntetőt hibázott, az ezen a találkozón is remeklő, 36 védésig jutó Corey Crawford hárított. A rendes játékidő végén még egy nagy Canucks-lehetőség maradt ki, Duncan Keith kiállítása miatt előnybe került a hazai csapat, de a Chicago egyenlített. Jonathan Toews nagyszerű szóló után majdnem elvesztette a korongot, de végül a jégen fekve a hálóba tuszkolta. A hosszabbításban Burrows játszotta a főszerepet, kiállítása miatt hátrányba került csapata, de kivédekezték, végül a hatodik percben a 30 éves csatár eldöntötte a párharcot, pályafutása 10. playoffgólja továbbjutást ért. A Blackhawksnak nem sikerült a bravúr, a hetedik csapat lehetett volna az NHL történetében, amely 0-3-ról fordítani tud.

A Philadelphia könnyebben vette az utolsó akadályt, a harmadik harmad második percében már 4-0-ra vezetett a Buffalóval szemben, a vége háromgólos siker lett. Az aktuális kapus, Brian Boucher nagyszerű napot fogott ki, nagy szerepe volt abban, hogy a Sabres csak kétszer talált be. A Flyers a 2004-es Vancouver óta az első csapat, amely három kapussal kezdte a rájátszást. A vendégeknél Derek Roy december 23. óta először játszott, de csak egy gólpasszal tudott segíteni. A meccs legjobbja a hazaiak csatára, Danny Briere lett, góllal, gólpasszal, hat kapura lövéssel. A sorozatban többször fantasztikusan védő Ryan Millert a negyedik hazai gól után lecserélték. A Buffalo rossz sorozata folytatódott, még soha nem tudott hetedik meccset nyerni idegenben.

Hetedik dönti el a Boston és a Montreal párharcát is. A Bruins fegyelmezetlenségének köszönheti, hogy elbukta a montreali találkozót. Két gólt is kettős emberhátrányban kapott, ráadásul a döntő csatára elveszítette Milan Lucicot. A csatár a márciusi Zdeno Chara–Max Pacioretty ütközésre emlékeztető módon terítette le Jaroslav Spaceket, végleges kiállítást kapott. Szerdán fejeződik be az alapszakasz első köre, a bostoni visszavágó mellett ekkor rendezik a Pittsburgh–Tampa párharc utolsó meccsét is.

Rájátszás, főcsoport negyeddöntők, 1. mérkőzések, április 26.

Keleti főcsoport

Montreal Canadiens–Boston Bruins 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
Gólszerző: Cammalleri (Subban, Plekanec, 10:07), Gionta (Gomez, Cammalleri, ee, 25:48), ill. Seidenberg (Kelly, Peverley, 20:48). Kapusok: Price 31/32, ill. Thomas 25/27.

Philadelphia Flyers–Buffalo Sabres 5-2 (1-0, 2-0, 2-2)
Gólszerző: Coburn (Briere, 19:41), Briere (M. Richards, Giroux, ee, 24:45), van Riemsdyk (Giroux, Pronger, ee, 30:19), Leino (Carle, 41:59), Carcillo (Versteeg, Timonen, 50:03), ill. Myers (Stafford, Hecht, 46:33), B. Boyes (Roy, Myers, 55:21). Kapusok: Boucher 26/28, ill. Miller 24/28, majd Enroth 7/8.

Nyugati főcsoport

Vancouver Canucks–Chicago Blackhawks 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0)
Gólszerző: Burrows (Kesler, Raymond, 02:43), Burrows (65:22), ill. Toews (Hossa, Seabrook, eh, 58:04). Kapusok: Luongo 31/32, ill. Crawford 36/38.