Ismét a győzelem a cél, ez nem kérdés

2011.04.18. 15:14 F. Kapus

"Kezdésnek jó volt a mérkőzés, de még jobb folytatást várunk. Tudunk jobban játszani, de ha egy magyar csapat nincs rákényszerítve, általában nem koncentrál végig, nem nyújt hatvan peren át kiemelkedőt. Ez történt ezúttal is" – értékelte blogunknak Énekes Lajos edző az első vb-mérkőzés tapasztalatait. Hétfőn itt a második, Dél-Korea jön 19:30-kor, a meccset élőben adja a Sport 2. A szövetség tájékoztatása szerint délelőtt még 300 belépő volt a jegypénztárakbna, garantált a telt ház, de aki siet, még befér. Érdemes lehet megnézni a Hollandia–Olaszország mérkőzést is, amely 16 órakor kezdődik.

"Jól kezdtük a mérkőzést, bár hátul voltak kisebb hibáink. Folyamatosan vettük át az irányítást, és a húzóembereink az első harmadban nagyjából eldöntötték a fontos kérdéseket. Szép, látványos akciókat vezettünk. A nagyarányú vezetés miatt a második harmadban követtünk el olyan hibákat, amelyek Hollandia ellen sem férnek bele, ezekből tanulni fogunk. Az utolsó húsz perc ismét jól sikerült, ha az eredmény tekintetében nem is volt akkora a fölényünk, mint az első játékrészben, játékban jól tejesített ekkor a csapat. A holland társaság megilletődötten játszott, az első harmadban még jelentősebb volt a kapura lövési arány között a különbség, mint a hivatalos statisztikában, a mi adataink szerint 22-6-tal zártunk. Ellenfelünk igazából csak a második harmadban volt veszélyes, ekkor is a mi ki nem kényszerített hibáink kellettek ehhez, mezőnyben föléjük nőttünk.

Sérültjeink közül Sikorcin Ladislav állapota biztató, nem hátráltatta a korábbi izomhúzódás. Sofron István combizom-sérülést szenvedett a második harmad végén, egy-két cseréből ki is maradt, de tudta folytatni a játékot. Bár elsőre csúnyának tűnt a sérülése, a mérkőzés után a gyúrók és az orvosok több mint egy órán át dolgoztak a testrészen, ennek is köszönhetően úgy tűnik, semmi akadálya nem lesz a játékának Korea ellen, délelőtt már edzett is. Bartalis István lába a részleges bokaszalag-szakadás után gipszben van, szerdán megnézik az orvosok, hogy játszhat-e a vb második felében. Kellemes meglepetés lenne, ha számíthatnánk rá, de tudni kell, csodák nincsenek. A második mérkőzésen ugyanazokkal a sorokkal kezdünk, mint amilyenekkel vasárnap játszottunk, legfeljebb a sorok közötti sorrenden változtatunk. Szuper Levente kezd a kapuban."

Tommie Hartogs, Hollandia szövetségi kapitánya elismeréssel beszélt a mérkőzés után a magyar csapat diktálta ritmusról és a közönségről. Mint mondta, játékosai egyikhez sincsenek hozzászokva. Hozzátette, a csoport két favoritja ellen nagyjából hasonló játékot várt, jelenleg erre képes a csapata. Ted Sator megdicsérte kollégáját, jelezte, az első gólig nagyszerű teljesítményt nyújtott Hollandia, megnehezítették a magyar válogatott dolgát, meg kellett küzdenünk a vezetésért. Örömét fejezte ki, hogy Bartalis sajnálatos sérülése után Galanisz nagyszerűen játszott a helyén.

Korea Csehországban készült a világbajnokságra, egyik edzőmérkőzését sem vesztette el a rendes játékidőben. Eddig az összes válogatott mérkőzést megnyertük velük szemben, de hogy oda kell figyelni rájuk, azt éppen tavaly tapasztalhattuk meg, amikor is csak a mérkőzés felénél tudtuk átvenni a vezetést a ljubljanai vb nyitómeccsén. Ők voltak vasárnap a szabadnaposok, tehát pihentek, mi viszont játékból érkezünk, és jobb csapatot alkotunk. Hogy ismét a győzelem a cél, az nem is lehet kérdéses. A támadójátékunk megfelelő volt Hollandia ellen, de a védekezésen javítani kell, már ma is.

Az eddigi nyolc mérkőzésen hétszer nyertünk egy döntetlen mellett, ez utóbbi az 1989-es C csoportos világbajnokságra datálódik. Az eredmények Magyarország szempontjából 2010-től 1982-ig visszamenőlegesen: 4-2, 9-2, 6-0, 10-6, 9-4, 10-2, 5-5, 18-2.