Magyarország–Ukrajna 2-3

2011.04.12. 21:41 kultúrmisszionárius

Egy igen jó és két gyengébb harmad következtében rendes játékidős döntetlent játszott negyedik vb-felkészülési mérkőzésén a magyar válogatott a szintén A csoportba vágyó ukrán csapattal, a hosszabbítást egy balszerencsés kiállítás döntötte el. Az ukránok kezdtek frissebben, emberelőnybe kerültek, ami azonban bennünket rázott fel. Már a hátrányban, majd pillanatokkal utána is megszerezhettük volna a vezetést, két helyzet kimaradt, a 8. percben következő harmadik viszont bement, Ladányi jóvoltából. A 10.-ben már kettő volt közte, Pozsgai távoli lövésénél a kapus semmit sem látott a korongból. Elmehettünk volna hárommal is, ám kettős fórunkat nem bírtuk gólra váltani, az ellenfél ezzel szemben nem sokkal később sikerrel járt. Nemcsak az első szünet kezdődött 2-1-nél, hanem a második is, közben ugyanis nem sok minden történt. Azaz annyi mégis, hogy Ukrajna teljesen átvette az irányítást. Más kérdés, hogy fölénye sokáig abszolút meddőnek bizonyult. A harmadik felvonásban még inkább mindent megtettek a kék-sárgák az egyenlítésért, iparkodásuk a 47. percben hozta meg eredményt. Az újonc Bartalis István az egész mérkőzésen agresszíven hokizott, ami sajnos sérülésokozásba torkollott, ez végleges kiállítást ért. Az ukránok mintha jobban akarták volna a győzelmet a meccs e szakaszában – esetleg jobban bírták a tempót –, de nem sikerült döntésre vinniük a dolgot. Megjegyzendő, az utolsó pillanatokban előttünk is akadtak helyzetek megint. A hosszabbításban is az amúgy kiválóan védő Szuper kapuja forgott veszélyben, majd a sorsunkat Galanisz magas botos kiállítása pecsételte meg, Safarenko második gólja hirtelen halálos vereséget eredményezett, 2-3. Folytatás szerdán, ismét az ukránok ellen. A holnapi lesz a magyar válogatott utolsó edzőmeccse a nagy megméretés előtt.