Az ausztrálok újra divízió 1-esek

2011.04.10. 20:54 kerusz

Melbourne-ben befejeződött a divízió 2-es világbajnokság A csoportja. Az ausztrálok három éve hazai pályán jutottak fel a divízió 1-be, de egy év után kiestek. A szerbek 2009-ben szintén otthon, Újvidéken léptek egy osztályt, majd tavaly visszazuhantak ők is. Ez a két válogatott nem titkoltan újra fel szerett volna jutni, a torna utolsó napján játszott mérkőzésük tehát túlzás nélkül a torna szuperrangadója volt.

A szerbek a vb során mutatott gyenge kapusteljesítménynek és helyzetkihasználásnak lettek az áldozatai. A feljutásért a föld túloldalára utazó csapatnak a belgák elleni első napi meglepő vereség után mindenképp rendes játékidős győzelemre volt szüksége. Ennek megfelelően is kezdődött a mérkőzés, óriási erővel támadtak. A nyolcadik percben meg is szerezték a vezetést, ám rögtön egyenlítettek az ausztrálok, pontosan négy perccel később pedig a vezetést is megszerezték. Sovány vigasz Mamicéknak, hogy az első húsz percben kapujukhoz szegezték a házigazdákat, a lövéseket 15-5 arányban nyerték. De míg az utóbbi két szezonban mérkőzést is alig játszó Lukovic kapusnak nem ment, a másik oldalon Ezzynek igen.

A 27. percben a hetedik lövésből kapott harmadik gól után Pavle Kavcic cserélt, Lukovic helyére a magyar juniorbajnokságban védő Arsenije Rankovic érkezett. A harmadik harmad elején Mamic kiállítása alatt a sérült kézzel játszó Kovacevic, a Partizan ásza betalált, így felcsillant a remény a fordításra. Azonban a hátralevő több mint 18 percben nem sikerült újabb gólt szerezni, másfél perccel a vége előtt viszont Webster beállította a 2-4-es végeredményt.

A zöld-sárgák feljutottak, a belga–szerb–új-zélandi körbeverésből pedig utóbbiak jöttek ki a legjobban, történetük legjobb eredményét elérve ezüstérmet szereztek a harmadik vonalban. A szerbeké a bronz, Belgium a negyedik, Mexikó az ötödik helyen végzett, kiesett a részvételét az utolsó pillanatban anyagi okokra hivatkozva lemondó KNDK.

A tornáról nagyszerű képeket találhatnak erre a linkre kattintva.