Szerda este bajnok lehet a Partizan

2011.03.02. 12:09 kerusz

Három meccset már lejátszottak a Slohokej Liga döntőjéből, melyet az Olimpija Ljubljana és a Partizan Beograd vív. A három győzelemig tartó párharcban ma este tehát már bajnokot avathatnak, a Partizan játékosai hazai jégen léphetnek elődeik nyomába.

Az egy hónappal ezelőtt kezdődött rájátszásban nem született meglepetés, a negyeddöntőket a jobbnak tartott csapatok vették sikerrel, bár időnként szoros mérkőzéseken. Az elődöntőkbe a Maribor a Mladi Jesenice, a Team Zagreb a Kranj, a Partizan a Graz-farmc, az Olimpija pedig a HDD Bled ellen jutott be. Az egyik ágon a ljubljanaiak a horvátokkal (10-0, 7-4), a másikon a szerbek a mariboriakkal (7-1, 2-0) elődöntőztek, és meglepően nagy különbséggel mentek tovább.

Az alapszakaszelső Olimpija otthonában, a Tivoli csarnokban kezdődött a döntő, az első mérkőzést a hazaiak a hosszabbítás 22. másodpercében nyerték (3-2). A belgrádi visszavágó nagyon rosszul sikerült a zöld-fehér alakulatnak, mindkét kapus pocsékul védett, Cerin az első harmadban 9 lővésből 4 gólt kapott, majd az őt váltó Marinsek 26 lövésből újabb hatot. Nem is lehet csodálkozni, hogy az egyformán sokat lövő csapatok csatáját 10-2-re nyerték a belgrádiak. Akit a harmadik, 5-0 arányban megnyert harmad érdekel, ide kattintva teljes egészében megnézheti.

Hétfő este Ljubljanában folytatódott a párharc. A Partizan szerzett kétgólos vezetést, az Olimpija egyenlített, majd újra a szerbek vezettek, de újra a szlovének egyenlítettek. Közben egy tiszta kétperces kettős előny is kimaradt. A Partizan szlovén edzőjét elküldték a kispadtól, de ez sem zavarta meg a csapatot. A négy gólt – kettőt emberhátrányból – szerző Marko Kovacevic vezérletével cseppet sem érdemtelenül kerültek lépéselőnybe a szerbek. Ma este hatkor a belgrádi Pionir csarnokban így vélhetőleg telt ház előtt szerezhetik meg az annyira áhított bajnoki címet. A hétfői mérkőzés teljes egészében látható az interneten, erre a linkre kattintva. Azoknak az olvasóinknak, akik csak egy összefoglalóra kíváncsiak, ezt a linket ajánljuk.

A harmadik hely sorsa már eldőlt, a Maribor kétszer is legyőzte az évnek még bajnoki álmokkal nekikezdő Team Zagrebet (4-2, 3-1).