Szökik a Vasas és a Dab.Docler

2011.02.06. 22:28 kerusz

Két nagyarányú és egy szoros győzelem született az OB I. második fordulójában. A Vasas-Miskolc mérkőzésen Gyenes kezdett a vendégek kapujában a pénteken kisebb sérülést szenvedett Budai helyett, és Derton ismét kimaradt a csapatból. Az első harmadban egy, a másodikban két Vasas-gól született, melyekre nem tudott válaszolni Bob Dever csapata. A 19. percben Gröschl kapott végleges fegyelmit, a 39. percben pedig Waddellt vesztette el a sárga-fekete gárda, fejelésért kapott végleges kiállítást. Az utolsó játékrészben három hazai gól született, ezekre egyedül Bonar tudott csak válaszolni, így 6-1 lett a vége. Tovább tart tehát a Saluga-féle sor gólcsendje és ezt, valamint védői sorozatos elvesztését úgy tűnik, nem tudja még elviselni a Miskolc. Újpesten a Volán farm vendégeskedett, és a szlovák Jakub Macek személyében újonc kapust avatott. A vendégek szereztek vezetést, amit az Újpest kiegyenlített az első harmadban, a másodikban pedig megfordított. Nem kellett sokat várni a Volán egyenlítésére sem, így döntetlennel vonultak másodszor is pihenőre a csapatok. A harmadik harmadban csak egyetlen gól esett, ezt Virág Csaba révén a lilák érték el. A 3-2-es eredmény azt jelenti, hogy tavaly március óta most először sikerült hazai ellenfelet legyőzniük a bajnokságban. Pesterzsébeten a Ferencváros szerezte meg a vezetést, de MacSweyn és Metcalfe révén hamar fordított a Dab.Docler. Az egygólos vendégvezetéssel zárult első harmad után a következő két szakaszban négy-négy gólt ütöttek a vendégek, erre egyedül Kiss Gábor tudott válaszolni. A statisztikák szerint a lövések számában is óriási volt a dunaújvárosi fölény. A Ferencváros Miskolc elleni győzelmét követően a 2-10-nél mindenki szorosabb eredményt várt. A táblázaton a Vasas és a Dab.Docler növelte előnyét, a Ferencváros öt pontos hátránnyal a harmadik. Az Újpest mai győzelmével megelőzte a Miskolcot és a Volán farmot.