Meg kell mutatnunk, erősebbek lettünk

2010.10.31. 14:25 F. Kapus

"Szeretnénk végre jól teljesíteni idehaza egy olyan jó csapat ellen, mint amilyen a Villach" – mondta blogunknak Énekes Lajos, a Sapa Fehérvár AV19 ezdője. A jesenicei győzelemmel a magyar bajnok a nyolcadik helyre lépett előre, vasárnap este a liga egyik legjobbját, a Villachot fogadják Palkovicsék. Mihály Árpád játékra jelentkezett, visszatér a csapatba.

"Az első három sorunk nem változik péntekhez képest, Mihály Árpád Nagy Gergővel és Benk Andrással kezd. Mivel hét hátvéddel játszunk, Vaszjunyin Artyomot is nevezzük a meccsre. Új edzőnk, Kevin Primeau csak a szombati edzést vezette eddig, abban maradtunk, a mérkőzés napján nem változtatunk a szokásos metodikán, ezért ezt rám bízta.

A Villach ellen is inkább az eddigi dolgokat játsszuk, a mérkőzés alakulásától függően szól majd bele a kanadai edző, hiszen ilyen rövid idő alatt gyökeres változásokat nem lehet bevezetni egy csapatnál sem. Vasárnap meg kell mutatnunk, hogy erősebbek vagyunk annál, mint amit a táblázat mutat.

Örömteli a jesenicei 4-3-as győzelmünk. A két pontot sokkal nehezebb volt visszaszereznünk, mint az első körben elvesztenünk. Pénteken egy olyan sor szerezte a gólokat, amelynek eddig nem ment ez jól ebben a szezonban. Magukra találtak, és ez jó dolog, az utóbbi időben egyre több gólképes játékosunk van, ez nagyon fontos.

A szlovéniai első harmadban jól és eredményesen játszottunk. A második harmadban megtorpantunk, volt egy egyéni hibából és egy hátrányból kapott gólunk. Ez mentálisan megfogta a csapatot. A harmadik harmadban feljöttünk, és erőnket mutatja, hogy még kétszer előnyt tudtunk szerezni a mérkőzésen, a második a győzelmünket jelentette. Ez biztató jel, ami önbizalmat kell adjon a társaságnak. Biztos vagyok abban, hogy a győzelmek és a játék hatására látják a játékosok, hogy ezt az utat kell járnunk a továbbiakban is." A találkozót a Sportklub Tv élőben közvetíti.