Esélyesek győzelme a Mol Ligában

2010.10.24. 21:12 Hblog

Mindhárom mai mérkőzésen az esélyes csapatok nyertek a Mol Ligában. Bukarestben a hazaiak szerezték meg a vezetést, és majdnem a meccs feléig tudták is őrizni az előnyt. Ekkor kettős előnyből egyenlített Cazey Bartzen, majd még a harmad vége előtt Szilágyi Levente a később győztesnek bizonyult gólt is megszerezte. Bartzen 2+1-gyel, az eltiltása után visszatérő Bonar 0+3-mal zárt, a végeredmény pedig 1-4 lett. Ezzel a Jegesmedvék két pontra megközelítették a Csíkszeredát, bár két meccsel többet játszottak. A Jégpalotában egyszerű dolga akadt a Vasasnak, sokáig mást sem kellett tenniük, mint az emberelőnyeiket értékesíteniük. Így is tettek, és a második harmad elejére kényelmes ötgólos előnyre tettek szert. Később emberhátrányból és egyenlő létszám mellett is betaláltak. A 11 Vasas-gólból tízet olyan játékosok szereztek, akik több-kevesebb ideig megfordultak Újpesten. Szirányi védő létére 4+1-gyel, Szappanos pedig 3+2-vel zárt, a lilák becsületgólja Rusznyák nevéhez fűződik, a vége 11-1. Brassóban Kiss Dávid révén a Volán farm szerzett vezetést, de ezt két és fél percen belül kiegyenlítették a hazaiak. A második harmad döntőnek bizonyult, többek között Zsók két góljának köszönhetően biztos vezetést szerzett a brassói csapat, és ezt a meccs végéig meg is őrizte. A végeredmény 6-2 lett, Zsók 5+20 perce és Kiricsenko 10 perces fegyelmije színesítette még az estét. A brassóiak is 30 pontosak már, az első öt csapat kilenc ponton belül van.