A Torontót nem bírják megverni

2010.10.14. 11:28 Ryan O'Brien

A tavalyi szezont nyolc vereséggel kezdő kanadai csapat harmadszor is nyert. Továbbra sem megy a bajnoknak. Az Anaheim és a New Jersey először örülhetett győzelemnek.

Bár még csak néhány meccset játszottak le a csapatok, kijelenthető, jót tett az új játékosok érkezése Torontóban és Tampában. Mindketten veretlenül állnak, ráadásul a Maple Leafs már harmadszor nyert, ezúttal Pittsburghben. Az Atlantából érkezett Clarke MacArthur duplázott, három meccsen már négy gólja van, kétszer lőtt győztes találatot. A Maple Leafsnek 14 lövés elég volt a négyeshez, a hazaiaknál Sidney Crosby először talált a kapuba ebben a szezonban. A Tampa Montrealban nyert a hosszabbításban. Steven Stamkos a vége előtt előbb döntetlenre mentette a meccset, Ryan Malone 51 másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt. Nagyobb is lehetett volna a különbség, ha Corey Price nem fog 44 lövést.

A New Jerseynek és az Anaheimnek is megvan az első győzelme. A Devils Buffalóban nyert, a szurkolók 60 percet és 53 másodpercet vártak az első gólra, ezt a hazaiak bánatára Ilja Kovalcsuk ütötte. Martin Brodeur megkezdte a shutoutok gyártását, 24 védéssel idei első, karrierje 111. gól nélküli meccse voltét produkálta. A másik kapus is minden dicséretet megérdemel, a meccs emberének választott Ryan Miller 34-et védett. A Devils csatára, Brian Rolston, aki még korábban sérült meg, négy-hat hetet kénytelen kihagyni. Ryan Getzlaf vezérletével verte az Anaheim a Vancouvert. A Ducks kétszer is fordított, Teemu Selanne első gólja a 607. volt a sorban, Getzlaf gólja mellett három gólpasszt is adott.

Az Ovecskin–Backström duó egy-egy góljával és asszisztjával győzte le a Washington a New York Islanderst, amelyben a 18 éves Nino Niederreiter első gólját lőtte. John Tavares sérülés miatt most sem játszhatott. Egyelőre beválnak azok a jóslatok, amelyek nagyon nehéz szezont jósoltak a Chicagónak. A bajnok még csak egyszer nyert, most otthon kapott ki a Nashville-től, Joel Ward 27 másodperccel a vége előtt, emberelőnyből szerezte a Predators győztes találatát. A vendégek újonc kapusa, Anders Lindback először volt kezdő. A cserepadon is újonc ült, Mark Dekanich. Négy éve először fordult elő az NHL-ben, hogy egy csapat két újonc kapussal kezdjen. A Blackhawksban nem játszhatott Niklas Hjalmarsson, aki a Buffalo elleni meccsen ütközte le sérülést okozva Jason Pominville-t. A védő kétmeccses eltiltást kapott.

7. játéknap, 2010. október 13.

Buffalo Sabres-New Jersey Devils 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-1)
Gólszerző: Kovalcsuk (Taormina, Langenbrunner, 60:53). Kapusok: Miller 34/35, ill. Brodeur 24/24.

Washington Capitals-New York Islanders 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
Gólszerző:
Ovecskin (Backström, 38:19), Backström, Ovecskin, Carlson, ee, 56:21), ill. Niederreiter (Weight, Grabner, 03:14). Kapusok: Neuwirth 23/24, ill. Roloson 24/26.

Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning 3-4 (2-0, 0-1, 1-2, 0-1)
Gólszerző: Lapierre (05:22), Plekanec (Cammalleri, Spacek, 18:07), A. Kosztyicin (Plekanec, Gorges, 51:25), ill. Clark (Purcell, Malone, ee, 21:44), St. Louis (Stamkos, R. Jones, 50:54), Stamkos (Lecavalier, Malone, ee, 58:41), Malone (Moore, 64:09). Kapusok: Price 44/48, ill. Smith 24/27.

Pittsburgh Penguins-Toronto Maple Leafs 3-4 (2-1, 1-3, 0-0)
Gólszerző: Kunitz (Malkin, Goligoski, ee, 11:27), Talbot (Cooke, Kennedy, 17:33), Crosby (Lovejoy, Cooke, 39:16), ill. Orr (Schenn, M. Brown, 05:18), MacArthur (Kaberle, Phaneuf, ee, 23:01), Beauchemin (Schenn, Zigomanis, 15:31), MacArthur (Grabovszkij, Kuljomin, 30:30). Kapusok: Fleury 10/14, ill. Gustavsson 22/25.

Chicago Blackhawks-Nashville Predators 2-3 (2-1, 0-0, 0-2)
Gólszerző:
P. Kane (Toews, Sharp, 04:48), Toews (Kopecky, Hossa, 16:58), ill. Sullivan (O’Reilly, Suter, 06:37), C. Wilson (Klein, Goc, 44:43), Ward (Dumont, Legwand, ee, 59:33). Kapusok: Crawford 24/27, ill. Lindback 23/25.

Anaheim Ducks-Vancouver Canucks 4-3 (1-2, 1-0, 2-1)
Gólszerző:
Getzlaf (Ryan, Fowler, ee, 02:41), Selanne (Getzlaf, Visnovsky, 35:09), Perry (Getzlaf, Mikkelson, 48:54), Ryan (Getzlaf, 50:12). Kapusok: Hiller 36/39, ill. Luongo 28/32.

A meccsre kattintva a találkozó összefoglalója, a gólszerzőkre klikkelve a teljes statisztikája olvasható. A bajnokság állását itt lehet megnézni, a statisztikák legjobbjait pedig itt.