Az NHL ismét megérkezett Európába

2010.10.03. 13:29 Ryan O'Brien

Kemény meccset játszott NHL-es ellenfelével a Belfast Giants és az Adler Mannheim, a németek döntetlenre hozták a San Jose elleni csatát, csak szétlövésben kaptak ki. Ráadásul mindkét európai csapat meg tudta szerezni a vezetést a találkozó elején. Eközben szomorú ünnepre gyűltek össze több tízezren Quebecben, a kanadai városból 15 éve költözött el az NHL.

Nagyszerűen helyt állt a két európai csapat az előszezon szombati játéknapján. A Boston Észak-Írországban, a San Jose Németországban játszott, és a Belfast Giants, valamint az Adler Mannheim is vezetett NHL-es ellenfele ellen. A Giants az első harmad 16. percében jutott előnyhöz. Több gólt már nem sikerült szereznie a brit csapatnak, a Bruins nagyon gyorsan fordított. A Bostonban az idei 1/2-es, Tyler Seguin lőtt két gólt. A bostoni Shawn Thornton számára különösen emlékezetes volt a meccs, hiszen ötéves koráig Belfastban élt.

Az Adler Mannheim még ennél is nagyobb bravúrt vitt véghez azzal, hogy ikszre hozta a 60 percet a San Joséval szemben. Klinge góljával vezettek a németek, a harmadik harmadban hiába fordított Joe Thornton és Setoguchi góljaival a Sharks, Pollock 56:49-nél egyenlített. A szétlövést végül 3-2-re nyerte az amerikai csapat. A Finnországban szerepelő Minnesota szombaton egyéves szerződést kötött a szabadügynök Jose Theodore-ral, aki a sérült Josh Hardingot pótolhatja majd a kapuban.

A tengerentúlon is játszottak meccseket. Megint Nyikita Filatov volt a Columbus legjobbja, amely az Atlantát győzte le, a Blue Jackets kapitánya, Rick Nash két gólpasszt adott. Phil Kessel vezérletével verte a Toronto a Detroitot, Tomas Tatar gólt lőtt a Red Wingsben. A New Islanders B csapata hetet kapott a Montrealtól, a jobbak a New Jerseyt verték, Rick DiPietro nagyszerű védésekkel tért vissza az Islesbe. Tizenhárom gólt hozott az Ottawa-NY Rangers meccs, az ottawai Zack Smith 4 pontot (3+1) hozott össze. A Tampában Steven Stamkos duplázott a Florida ellen.

Szomorú összejövetelt tartottak Quebec Cityben. Több tízezer ember emlékezett meg arról, hogy éppen 15 éve annak, hogy a franchise, a Nordiques anyagi csődje miatt Coloradóba költözött. Az összejövetelen számos helyi politikus mellett megjelent Peter Stastny, a csapat egykori kiváló játékosa, valamint a korábbi edző, Michel Bergeron is. Bár a quebeci kormány korábban kijelentette, hajlandó annak a 400 millió dollárnak a felét finanszírozni, amelyből egy új csarnokot lehetne felhúzni, azt is hozzátette, az adófizetők pénzéből nem fognak fenntartatni egy új NHL-csapatot.

Akkor lehet megint hokicsapat Quebecben, ha a magántőke is szerepet vállal. Szüksége is van a városnak újra NHL-csapatra. Ezt mutatják a közvélemény-kutatások is, amelyek szerint Quebec megelőzi Winnipeget és Las Vegast a lehetséges jövőbeni új franchise helyszínek tekintetében.

Eredmények: Adler Mannheim–San Jose 2-3, szétlövéssel, Belfast Giants–Boston 1-5, Columbus–Atlanta 4-3, Toronto–Detroit 4-2, New York Islanders–Montreal 2-7, New York Islanders–New Jersey 2-1, Ottawa–New York Rangers 8-5, Tampa Bay–Florida 4-1, St. Louis–Dallas 4-3, hosszabbításban, Los Angeles–Colorado 3-2.