Stanley-kupa-döntő, 4. mérkőzés

2010.06.05. 11:49 Ryan O'Brien

Az NHL-döntő negyedik mérkőzésén a Chicago Blackhawks volt a Philadelphia Flyers vendége. A televíziós ismétlésre váró rajongók kérésére – ahogyan korábban, úgy idén is – csak hajtás alatt ismertetjük a találkozó eredményét.

Egészen pazarul megy a Wachovia Centerben a Philadelphiának. A döntő második hazai meccsét is megnyerte, ezzel tíz playoffmeccséből kilencedszer is győzni tudott, és kiegyenlítette a Chicagóval szembeni hátrányát. A párharc állása most 2-2. Ez volt az első olyan meccs, amelyen valamelyik csapat nem egy góllal nyert.

A Blackhawksba visszatért Andrew Ladd, a liga talán legjobban védekező csatára, akit a 36. másodpercben kiszórtak a bírók. Ebből még nem, viszont Tomas Kopecky kiállításából öt másodperc alatt gólt ütött a Flyers, Mike Richards kapu mögötti korongszerzés után volt eredményes. Az első harmadban még három gólt láthatott a rekordot döntő 20 304 néző (soha ennyien nem voltak Pennsylvaniában hokimeccsen). Matt Carle 12 gólpassza után idei első playoffgólját szerzete, a chicagói Niklas Hjalmarsson már második nagy hibáját követte el, mindkettőből gól lett. Szépített a Blackhawks, de csak egyetlen percig örülhetett ennek, mert Claude Giroux 27 másodperccel a harmad vége előtt már a harmadik hazai gólt jegyezte.

A második játékrészben új sorokkal próbálkozott a Chicago, de ez sem volt eredményes, igaz ekkor a Philadelphia sem tudott a kapuba találni. A harmadik harmadban megint a hazaiak lőtték az első gólt, Ville Leino szerencsés találatával 4-1-re ment Flyers. A finn csatár lövése egy menteni igyekvő védő hátáról pattant be. Leinónak 16 pontja van, Jeremy Roenick 1990-es 18 pontja óta ő a legeredményesebb újonc a rájátszásban.

A Chicago a harmad felénél kettős emberelőnyben szépített, majd négy perccel később Brian Campbell is betalált. Óriási rohanásba kezdett a vendégcsapat, az egyenlítésre is megvolt az esélye, a végén azonban Jeff Carter eltalálta az üres kaput, ezzel eldőlt a meccs, miután az utolsó 18 másodpercre – Kris Versteeg kiállítása miatt – eggyel kevesebben maradtak a chicagóiak. A csapatok visszaköltöznek Chicagóba, hétfőn – közép-európai idő szerint – hajnali kettőkor folytatódik a csata.

Philadelphia Flyers-Chicago Blackhawks 5-3 (3-1, 0-0, 2-2)
Gól: M. Richards (ee.), Carle, Giroux (Timonen, Hartnell), Leino (Briere, van Riemsdyk), Carter (üres kapuba), illetve Sharp (Keith), Bolland (Keith, Kane, ee.), Campbell (Ladd, Keith). Kapusok: Leighton 31/34, Niemi 26/30.