Csak a legvégén lesz EHT-győztes

2010.05.01. 21:07 kovacsistvan

Lement a 2010-es LG Hockey Games második játéknapja. A finn–csehen utóbbiak megszerezték a vezetést, de Vokoun később négyet kapott. A svéd–oroszon néggyel mentek az EHT-címvédők, végül kétgólos lett a differencia. Vasárnap svéd–finn és orosz–cseh meccseket rendeznek, a finnek és az oroszok között egyelőre pontazonosság van. Mivel mindkét csapat kétszer-kétszer verte a másikat, ezért a gólkülönbség számíthat, amiben a finnek a jobbak. Érdekes, hogy ebben a szezonban kiélezett a küzdelem, az elmúlt években az oroszokat megközelíteni sem tudták a többiek.

A finn–csehen a hatodik percben Voracek emberelőnyös góljával megszerezték a vezetést a csehek, az egyenlítésig majdnem fél meccset kellett várni, a 34. percben Hartikainen egalizált. A harmadik harmadban eldöntötték a meccset a finnek: tíz perc alatt hármat rámoltak be Vokounnak, név szerint Salmela, Kontiola és Sami Kapanen volt eredményes 4-1. A cseh válogatottal kapcsolatos hír: három NHL-es támadójuk, Martin Erat (Nashville), Martin Hanzal (Phoenix) és Tomas Fleischmann (Washington) is megsérült. Helyettük Radim Vrbata (Phoenix) kapott meghívást.

A svéd–oroszon két nyeftyehimikes védő, Belov és Rjaszenszkij összjátéka hozta az első gólt a 17. percben, a korong átpattant Markströmön. Egy harmadig gólcsend volt, de a második harmad végén megtört: előbb Szusinszkij piszkált a korongba a kapus előtt emberelőnyös szituációban, egy perccel később Atyusov bombázta be a kékről. A harmadik játékrész ott folytatódott, ahol a második véget ért: 34 másodperc után Viktor Kozlov lőtt éles szögből pontosan. Négy perccel később Ekman-Larsson szépített egy Kosecskin vállán átpattanó lövéssel, majd az 57. percben Harju lőtt villámgyorsan egy buli után. A svéd kapust levitték, eredményetelenül 2-4.