Csütörtökön csak büntetők döntöttek

2010.04.30. 09:13 kovacsistvan

Megkezdődött a szezon utolsó EHT-tornája. Finnországban a házigazdák már kétszer is vezettek két góllal, de az oroszok mindkétszer fölzárkóztak. A Bikov-csapatnak kapust kell találnia, Jerjomenko 82%-kal védett. A finn kapus se remekelt, náluk a vb-n valószínűleg Vehanen őrzi majd a hálót. A svéd–cseh meccs is hosszabbításba torkollott.

Az ötödik percben Mozjakin szerezte meg a vezetést a vendégeknek, a finnek 23 másodperccel később egyenlítettek Hahl révén, Hietanen már a vezetést jelentő gólt ütötte be a 19. percben. A második harmad is finn góllal kezdődött: Kontiola passzából Aaltonen talált be. A 31. percben Viktor Kozlov emberhátrányban lőtt gólt, de Aaltonen azonnal visszaállította a kétgólos differenciát. A 34. percben Szusinszkij visszahozta az orosz reményeket, Artyuhin a harmadik harmad negyedik percében ki is egyenlített. Több gól már nem esett, a büntetőkből a házigazdák jöttek ki jobban, az orosz kapust többször is átverték 5-4 (b.u.).

A svédcseh összecsapáson az első gól a 18. percben esett, ekkor Novotny passzát tette be Kaspar emberhátrányban. Az egyenlítés a második játékrész ötödik percében jött: Hedman talált be Pavelec kapujába. Később kiderült, ez volt a rendes játékidő utolsó gólja, így jöhetett a hosszabbítás, szintén gólcsenddel. Ekkor csak Klepis volt eredményes, így a csehek nyertek 1-2 (b.u.).