Washingtonban szépített a Montreal

2010.04.24. 23:24 Ryan O'Brien

A Washington Capitals nem tudta behúznia továbbjutást a Montreal ellen, most 3-2 az állás a javára. A Buffalo a Bostont, a Vancouver a Los Angelest intézte el saját pályáján. A Detroit Glendale-ben verte a Phoenixet, a Red Wings 3-2-re vezet.

Mind a négy pénteki párharc 3-2-re áll, a nyolc jégre lépett csapat közül a Washington és a Boston is továbbjuthatott volna, mindketten kikaptak. A Washingtont elsősorban Jaroslav Halak fantasztikus védései akadályozták meg a sikerben. A szlovák kapus 37-et fogott, a Canadiens 2-0-ra vezetett, amikor Alekszandr Ovecskin ötödik playoffgólját szerezve szépített. Bevált a vendégek edzőjének, Jacques Martinnak a húzása, hogy erre a meccsre a Brian Gionta, Travis Moen, Scott Gomez sort rakta össze. A három korábbi Stanley-kupa-győztes három pontot hozott össze, végig nagyon veszélyesen játszottak. A Montreal hétfőn otthonában egyenlíthet.

3-1-es előnnyel érkezett Buffalóba a Boston, de a Bruins sem tudott nyerni. A Sabres nagyon koncentráltan játszott, elsősorban Ryan Miller 34 védésével és az újonc Tyler Ennis két pontjával hozta a meccset. Ennis az alapszakaszban 10 találkozón lépett pályára, 3+6-tal zárt, a playoffban ez volt az első gólja, a negyedik pontja. Nincs könnyű helyzetben a Buffalo, hétfőn nyernie kell Bostonban, hogy még egyszer visszatérhessen saját közönsége elé.

Alaposan elintézte a Vancouver a Los Angelest. A Canucks hetet vágott, Mikael Samuelsson és Steve Bernier duplázott, az előbbi és Pavol Demitra három pontot hozott össze. Samuelsson ezzel hét gólnál tart, vezeti a statisztikai mutatót, minden másban (pont, assziszt, plusz/mínusz mutató) Sidney Crosby jelenleg a legjobb. A Samuelson, Daniel Sedin, Henrik Sedin első sor három gólt és négy gólpasszt hozott össze a meccsen. A Vancouver vasárnap Los Angelesben már a továbbjutásért játszik.

2-1-es Phoenix-vezetést fordított meg a Detroit és továbbjutás küszöbén áll. Jimmy Howard lett a meccs legjobbja, a Detroit kapusa 30 lövést hárított. Pavel Dacjuknak ez volt a sorozatban az első kétpontos meccse. Két harmad után még döntetlenre álltak, az utolsó húsz percben hetven másodperc alatt döntötte el a meccset a Red Wings, a végén Zetterberg az üres kaput is eltalálta. A Detroit idegenbeli sikere után vasárnap hazai közönség előtt húzhatja be a továbbjutást.

Rájátszás, 10. játéknap - 2010. április 23.

Washington Capitals-Montreal Canadiens 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)
Gól: Ovecskin (Knuble, Carlson), ill. Cammalleri (Markov, Plekanec), Moen (Gionta, Gomez). Kapusok: Varlamov 26/28, ill. Halak 37/38.

Buffalo Sabres-Boston Bruins 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
Gól: Mair (Gerbe, McCormick), Pominville (Roy, Ennis), Grier (Gaustad), Ennis (Pominville), ill. Boychuk (Wideman, Satan, ee.). Kapusok: Miller 34/35, ill. Rask 29/32

Vancouver Canucks-Los Angeles Kings 7-2 (2-1, 2-0, 3-1)
Gól: Bernier (Wellwood, Demitra), Edler (Hansen, Kesler), D. Sedin (Samuelsson, H. Sedin), Samuelsson (H. Sedin, D. Sedin), Demitra (Bieksa), Samuelsson (Salo, ee.), Bernier (Alberts, Demitra), ill. Handzus (ee.), Modin (Greene, J. Williams). Kapusok: Luongo 24/26, ill. Quick 21/26, majd Ersberg 2/4.

Phoenix Coyotes-Detroit Red Wings 1-4 (0-1, 1-0, 0-3)
Gól: Jovanovski (A. Aucoin, Lombardi), ill. Miller (Kronwall, Stuart), Holmström (Lidström, Dacjuk), Dacjuk (Franzen, Holmström), Zetterberg (üres kapuba, Filppula). Kapusok: Brizgalov 25/28, ill. Howard 30/31.