A Philadelphia az első továbbjutó

2010.04.23. 10:49 Ryan O'Brien

A Philadelphia Flyers kétszer nyert New Jerseyben, a második győzelem továbbjutást ért. Az Ottawa Pittbsurghben szépített. A Chicago a hazai hibáját Nashville-ben hozta helyre. Már a San Jose vezet a Coloradóval szemben. Csütörtökön három kapus nem kapott gólt.

A Philadelphia 11 nappal azután, hogy utolsóként kiharcolta a playoffot, elsőként lépett a főcsoport-elődöntőbe. Nem kis meglepetést okozott azzal, hogy kétszer is le tudta győzni otthonában az alapszakaszban a hatodik legjobb eredménnyel záró New Jerseyt. A kulcsfigura a Flyers-kapus Brian Boucher volt, aki 28 lövéssel karrierje második shutoutját érte el a rájátszásokban. A 22 éves Claude Giroux is nagyszerűen játszott, mindhárom vendéggólban benne volt, kettőt ő lőtt, öt meccsen már 4+2-nél tart. A speciális egységeknél megint a Philadelphia volt fölényben, két előnyös gólja mellett nyolcat kivédekezett. A Devilsnek a sorozatban 32 lehetőségből csak négyszer sikerült emberelőnyből gólt lőni. Martin Brodeurnek egy újabb évet kell várnia, hogy meglegyen 100. playoff győzelme, a 37 éves kapus 181 meccsen 99-nél tart.

Éjszakába nyúló csatát nyert meg az Ottawa Pittsburghben. Csak a harmadik hosszabbításban, 107 perc játék után dőlt el a meccs, Matt Carkner góljával szerezte a Senators a második győzelmét a sorozatban. A védő az alapszakaszban 81 meccsen csak kétszer volt eredményes, ez volt első playoffgólja. Sidney Crosby folytatta a pontgyártást, 5 gólja és 8 gólpassza, ezzel 13 pontja van, ez a legtöbb eddig a rájátszásban. A Pittsburgh 0-2-ről fordított, de harmadik gólja után 83 másodperccel Peter Regin egyenlített. Pascal Leclaire 59 lövésből 56-ot fogott. Nagy vitát váltott ki a hazaiak egyenlítő gólja, végül hosszú videózás után megadták, pedig elsőre Brian Pochmara játékvezető érvénytelenítette.

A Chicago másodszor is egyenlített a Nashville-lel szemben, most visszaszerezte az első meccsen elbukott pályaelőnyét, ráadásul Antti Niemi 33 védésével le is nullázta ellenfelét. Eddig pont a Blackhawks legjobbnak tartott játékosai maradtak el a várakozástól. Jonathan Toews és Marian Hossa mínusz 3, Patrick Kane mínusz 2, Duncan Keith -4-es mutatóval állt a meccs előtt. Most kitettek magukért, Toews 2, Hossa és Kane 1-1 ponttal zárt. A vártnál sokkal szorosabb párharc szombaton Chicagóban folytatódik.

Már a San Jose vezet a Colorado ellen, miután csütörtökön 5-0-ra kiütötte ellenfelét. Jevgenyij Nabokov 28-szor védett, hatodszor nem kapott gólt a playoffban. Nagyszerűen játszott, két gólt lőtt a Sharks 21 éves újonca, Logan Couture, aki az alapszakasz felét még az AHL-ben töltötte. Craig Andersont ezen a meccsen is szétlőtték, de a negyedik bekapott gól után edzője lehozta, Peted Budaj folytatta. Két harmad után 29-11 volt a kapura lövések aránya a hazaiak javára. Az Avs az utolsó húsz percre beleerősített, de nem tudott betalálni Nabokov kapujába.

Rájátszás, 9. játéknap - 2010. április 22.

New Jersey Devils-Philadelphia Flyers 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)
Gól: Briere (Giroux, M. Richards, ee.), Giroux (M. Richards), giroux (Hartnell, Briere, ee.). Kapusok: Brodeur 18/21, ill. Boucher 28/28.

Pittsburgh Penguins-Ottawa Senators 3-4 (1-2, 1-0, 1-1, 0-1)
Gól: Letang (Guerin, Malkin, ee.), Kunitz (Crosby, Guerin), Crosby (Malkin), ill. Fisher (Karlsson, Spezza, ee.), J. Ruutu (Foligno, Kelly), Regin (Spezza, Karlsson), Carkner (a harmadik hosszabbításban, Alfredsson, Fisher). Kapusok: Fleury 40/44, ill. Leclaire 56/59.

Nashville Predators-Chicago Blackhawks 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)
Gól: Sharp (P. Kane, Toews), Toews (Hossa, Bickel), Sharp (Hjalmarsson, Sopel). Kapusok: Rine 27/30, ill. Niemi 33/33.

San Jose Sharks-Colorado Avalance 5-0 (0-0, 3-0, 2-0)
Gól: Couture (Heatley, Marleau), Pavelski (Boyle, Setoguchi, ee.), Helminen (Nichol, Murray), Couture (Clowe, Setoguchi), Marleau (Heatley, Demers, ee.). Kapusok: Nabokov 28/28, ill. Anderson 29/33, majd Budaj 3/4.