Fantasztikusak az emberek, akik itt vannak

2010.04.21. 13:02 Hblog

Az elején el kell mennünk egy-két góllal, és meglátjuk, mi lesz, mondta a britek elleni meccs előtt Fekete Dániel. Beharangozó videónkban Énekes Lajos edző a szurkolókat dicsérte, és úgy vélte, biztos, hogy mai ellenfelünk tudása közel áll a lengyelekéhez, de agresszívebbek, oda kell figyelni rájuk. Hajtás alatt videó és nemzetközi nyilatkozatok.

Paul Thompson szövetségi kapitány a szlovénok elleni mérkőzés után úgy érezte, hihetetlen teljesítményt nyújtottak játékosai. Ez a hosszabbításos vereség élteti még a britek feljutási reményeit, igaz, a sorsuk már nemcsak a saját kezükben van. A találkozó érdekessége, hogy Szlovénia mind a négy gólját a harmadik sor szerezte, ahol Ticar, Jeglic és Urbas is 21-22 éves fiatal csatár. A gólok itt tekinthetők meg.

A brit válogatott az első két mérkőzésén 21 játékossal állt fel, mert fiatal hátvédjük, Stevie Lee megbetegedett a buszos utazás előtt. A debreceni junior-vb legjobb bekkje meggyógyult, a hétfői szünnapon a csapat után utazott, Szlovénia ellen be is mutatkozott, élete első felnőttmérkőzését játszotta a válogatottban.

Bár a szlovénok sokáig domináltak, az utolsó harmadban a britek játékban felülkerekedtek. "Vegyes érzések kavarognak bennem – mondta Thompson a meccs után. – Aki csak játszott ma, kibelezettnek érzi magát. Minden játékosunk hatalmas szívvel küzdött, igazi bátor brit teljesítményt nyújtott. Jól építettük fel bástyáinkat, ellenálltunk a kezdeti szlovén nyomásnak, de tudtuk előre, a másik oldalon komoly erők vannak.

Az első harmadban hátrányba kerültünk, változtattunk a játékunkon, és ezek a módosítások bejöttek. Végig keményen harcoltunk, a harmadik harmadban már mi uraltuk a játékot. Néhány hihetetlen helyzetet hoztunk össze, az egyenlítés után sem a döntetlenre törekedtünk. Mentünk előre, mert nyerni akartunk. Keserű dolog a hosszabbításban veszteni. De fontos ez az egy pont is, mert megmaradt az esélyünk arra, hogy ezüst- vagy akár aranyérmet szerezzünk a vb-n.

Büszke vagyok minden egyes játékosomra, ez volt Nagy-Britannia egyik legemlékezetesebb mérkőzése. A vereséget lélektanilag egyelőre elég nehéz elviselni. De gyorsan regenerálódnunk kell, szerdán fél ötkor újra játszunk. A magyarok ellen újra meg kell mutatnunk, hogy nagy csapatok ellen is tudunk jól játszani, le is tudjuk győzni őket. Meg kell mutatnunk, hogy egyenrangú ellenfelek vagyunk. Szinte új csapattal jöttünk, kilenc új emberünk van, nagyon fiatal a keretünk. Így még nagyobb a sikerünk értéke."

John Harrington szlovén szövetségi kapitány: "Tudtuk, hogy 2-0-s vezetésünk nagyon megtévesztő. Felkészültünk arra, hogy amint kapunk egy gólt, minden megváltozik. A britek egyből lőttek még egyet, és ekkor 15 percig nem találtuk a játékunkat.

Mélypontra kerültünk, de szerencsére találtunk egy gólt. A végén sajnos imét egyenlíteni tudtak a britek, de a hosszabbításban megszereztük a nagyon fontos második pontot. Egy világbajnokságon nincsenek rossz csapatok, az ilyen versenyeken minden megtörténhet. Ezért örülünk, hogy két ponttal többünk van a keddi meccs után."

Jan Urbas szlovén csatár: "Nagyon nehéz mérkőzés volt. A britek keményen játszanak. Vezettünk 2-0-ra, ezután kicsit csökkent a figyelmünk, és ezt kihasználta az ellenfél. Mégis vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, vezetést szereztünk. Egy nyomorúságos küzdelem végén még mindig megérdemelt győzelmet arattunk."

Rok Ticar szlovén csatár: "Azt kell mondanom, a britek ellen nagyon nehéz játszani. Nagyon kemény fizikai hokit erőltetnek, ráadásul a játékvezetők ezen a meccsen engedték is ezt. Sok lehetőség volt mindkét oldalon, de a kapusok is jók voltak. A végén boldogok lehettünk, hogy sorsunkat saját kezünkben tudtuk tartani."

Ziga Jeglic annyit tett hozzá: "Ma elvesztettünk egy pont, ezért pénteken le kell győznünk a magyarokat, remélem, ez sikerülni fog. De most még a Korea elleni mérkőzésre kell összpontosítanunk, Magyarország utána jön."

Robert Dowd brit játékos: "Nagy nyomás volt az elején rajtunk, de két gyors góllal egyenlítettünk. Murphy nagyon jól védett. Valószínűleg senki sem számított ilyen eredményre. Kicsit csalódott vagyok a vereség miatt, hiszen senki sem szeret kikapni, de tudom, hogy a létező legjobb játékunkat nyújtottuk."