A Los Angeles nyerni tudott Vancouverben

2010.04.18. 12:30 Ryan O'Brien

A Kings hosszabbításban nyert Anze Kopitar góljával, akit így már biztosan nem látunk a ljubljanai vb-n. Egy csapat sem tudott két győzelemmel kezdeni, egyenlített a Washington és a Boston is. Nicklas Backström és a montreali Andrej Kosztyicin is triplázott.

A védő Zdeno Chara és a csatár Michael Ryder két-két góljával nyert a Boston Buffalóban, pedig a hazaiak kezdtek jobban, az első harmad végére két góllal elhúztak. A meccset a fiatal Tyler Myers találata nyitotta. Az utolsó harmadban két perc alatt fordított a Bruins, Tuukka Rask 26 lövést fogott, főleg a találkozó második felében mutatott be nem egy briliáns védést. A két csapat hétfőn Bostonban folytatja.

Egyenlített a Washington, noha itt meg nagyrészt a Montreal irányított. Csak hét perc és 58 másodperc telt el, amikor kapust cseréltek a hazaiak. A Canadiens két kapura lövéséből két gól esett, így Bruce Boudreau Szemjon Varlamovot küldte a pályára José Thodore helyett. Ennek ellenére 38 perc játék után már 4-1-re mentek a vendégek. Andrej Kosztyicin addigra mesterhármast ért el, 1993 után ő az első háromgólosa a Canadiensnek a playoffban. Aztán Nicklas Backström vezérletével talpra állt a Capitals. Az utolsó harmad közepére utolérte ellenfelét, de Tomas Plekanec góljával megint a Canadiensnél volt az előny. Drámaian alakult a végjáték. A Washington John Carlson révén másfél perccel a vége előtt tudott egyenlíteni, majd a hosszabbítás 31. másodpercében a szintén három gólig jutó Backström eldöntötte. Alekszandr Ovecskin nagyon hajtott, egy gólig és három gólpasszig jutott. A 20 éves Carlsonnak, aki az alapszakaszban 22 meccset kapott, és 1+5-tel zárt, most két meccsen egy gólja és két gólpassza van. A fiatal amerikai három és fél hónapja hasonló góllal döntötte el az U20-as világbajnokságot.

A Vancouver is remekül kezdte a Los Angeles elleni második meccset. Az első harmadban már 2-0-ra vezetett, pedig a vendégek sokkal agresszívebb játékot mutattak. Aztán a második 20 percben 35 másodperc alatt egyenlített a Kings. A végén Anze Kopitar góljával dőlt el a meccs. Ezzel az is biztossá vált, hogy a szlovén nem tud hazautazni, nem segítheti csapatát a divízió 1-es vb-n. Április 23-án, amikor a magyarok a szlovénokkal játszanak remélhetőleg döntő meccset, a Kings az ötödik összecsapását vívja majd a Canucksszal. Kopitar egyébként góljával és gólpasszával a meccs legjobbja lett. A Drew Doughty irányította védelem ezen a találkozón remekül semlegesítette a Sedin ikreket, akik pont nélkül maradtak. Folytatás hétfőn, már Los Angelesben.

Rájátszás, 4. játéknap - 2010. április 17.

Buffalo Sabres-Boston Bruins 3-5 (2-0, 1-2, 0-3)
Gól: Myers (Tallinder, Vanek), Ellis (Kaleta, Torres), Pominville (Ennis), ill. Ryder (Sobotka, Wheeler), Chara (P. Bergeron, Boychuk), Ryder (Ference, Wheeler), Chara (Satan, Krejci), Recchi (üres kapuba). Kapusok: Miller 26/30, ill. Rask 26/29.

Washington Capitals-Montreal Canadiens 6-5 (1-2, 1-2, 3-1, 1-0)
Gól: Fehr (Fleischmann), Backström (Corvo, Ovecskin), Ovecskin (Bradley, Carlson), Backström (Ovecskin, Schultz), Carlson (Backström, Ovecskin), Backström (a hosszabbításban, Knuble, Poti), ill. Gionta (Gomez), A. Kosztyicin, A. Kosztyicin (Camalleri, Plekanec), Plekanec (Cammaller, A. Kosztyicin). Kapusok: Theodore 0/2, majd Varlamov 19/22, ill. Halak 31/37.

Vancouver Canucks-Los Angeles Kings 2-3 (2-0, 0-2, 0-0, 0-1)
Gól: Bernier (Kesler, Wellwood, ee.), Samuelsson (Demitra, Kesler), Modin (J. Johnson, Brown, ee.), Simmonds (Kopitar), Kopitar (a hosszabbításban, Doughty, J. Johnson). Kapusok: Luongo 29/32, ill. Quick 24/26.