Szlovénia–Lengyelország 3-2

2010.04.17. 22:32 Hblog

Kisebb meglepetésre eléggé egyenlő erők küzdelmét hozta a divízió 1-es világbajnokság ljubljanai csoportjában az első játéknap rangadója. Szlovénia ugyan az első harmadban 3-1-es vezetésre tett szert, de a lengyelek a másodikban belelendültek rendesen, sokkal többet lőttek, és fel is jöttek mínusz egyre. Miután az utolsó harmadban már nem esett gól, a házigazdák elkönyvelhették első, 3-2 arányú győzelmüket. A holnapi felhozatalból nemcsak számunkra ígérkezik a legizgalmasabbnak a magyar–lengyel csata. Előtte a koreaiak a britekkel szemben bizonyíthatják, hogy tényleg a divízió 1-ben van a reális helyük, az esti szlovén–horvát találkozó viszont abszolút egyesélyesnek tűnik.

3 komment

Címkék: vb divízió 1

A vegen meg ures kapura is kepesek voltak kihagyni a szlovenok... Mindenesetre kemeny lesz mindkettojuk ellen. Hajra!

Plusz itt van nektek egy kis csemege a ma esti Genf - Bern svajci play-offrol.

videoportal.sf.tv/video?id=446cdfb1-6852-4c9b-ac2e-b71de99fd64b
A helyszínről jelentem, vannak nálunk is nagyobb balfékek, a lengyelek!Az hagyján, hogy 2X annyi tiszta helyzetük volt, a meccs utolsó két percére emberelőnyt kaptak.Időt nem kérték ki(!) viszont benntartották a harmadban a korongot, miközben az egyik szlovén kezéből kiesett a bot.Ahelyett, hogy nyugodtan adogadtak volna, amíg a kapus helyett felér a 6.játékosuk,
valamiért nem indult cserélni a kapusuk, csak azután amikor eszetlenül eladták a korongot. Persze, hogy üresre majdnem ők kaptak egyet.
Holnap ennek ellenére nagyon nehéz lesz ellenük, test-test elleni játékban sztem a szlovénok fölé nöttek, csak ma impotensek voltak, remélem tartják a"formájukat" és még fáradtabbak is lesznek....
Ha a lengyelek egy EBEL szintű ligából jöttek volna, akkor most ezt a meccset minimum döntetlenre mentik.
Elképesztő volt látni, egy hazai pályán szinte csak kontrából élő hazai teamet, "semlegesként" két egyenlő csapat játéka volt, ahol szlovén fölény csak emberelőnyben tudott kialakulni, és épp itt döntött a rutin egyel többször találtak be, és azt a végéig meg is tudták őrizni.

A lengyel szövetségi kapitány :
Úgy érzem mi voltunk a gyorsabb, jobb csapat több gólhelyzettel, bár a harmadik gólt elég szerencsétlenül kaptuk.
A szlovén kapitány:
A lengyel csapat váratlanul nagy nyomást fejtett ki, sokkal többet kellett saját védő harmadunkban eltöltenünk mint arra előzetesen számítottunk. Hiába szereztünk vezetést, kiegyenlítettek,Nagyon fontos volt ,hogy hamar újra vezetni tudtunk.