Magyarország–Szlovákia 3-4

2010.04.06. 21:31 Hblog

Büntetőkkel verte Szlovákia U17-es válogatottja Magyarország U18-as szelekcióját. A magyar ifjúsági válogatott három csatárát nélkülözte a keddi edzőmeccsen, Hardi, Nemes és Németh pihent, hogy a még a vb-részvételért harcolók bizonyíthassanak. Kemény hangnemben kezdődött a mérkőzés, nagy volt az iram, és mindeközben nem zavaróan sok a pontatlanság. A negyedik percben Papp remek passzából Sebők teremtett ziccert magának, de a vasról kifelé pattant a korong. A szlovákoknak ez idő tájt több helyzetük volt, megérdemelten szereztek vezetést. Hári remek felső sarkos találattal egyenlített ki, Galló buligyőzelme és passza után. A folytatásban is élvezetes volt a találkozó, kiváló partnerek voltak a szlovák 17 évesek. A második harmadban Bereczki remek távoli lövéssel szerezte meg a vezetést, bekkpárja, Nagy Richárd tálalt elé, majd Hári virtuóz cselek után visszaadta Gallónak a gólpasszt. 3-1 után kissé könnyelművé váltunk elöl, és az aggresszíven támadó szlovákok még ebben a harmadban szépítettek. A záró húsz perc gyorsan elszállt, ellenfelünk egyenlíteni tudott, a végefelé a kapuvas is segített minket abban, hogy hosszabbításra került sor. A ráadás öt percben nem esett gól, négy a négy ellen ők ziccert hibáztak, de a játékot mi irányítottuk. Nem esett gól, jöhettek a büntetők. Hári, Ódry és Hentes is kihagyta, míg a második szlovák kísérletből gól született, így 4-3-ra északi szomszédunk nyert. Az értékelést meghagyjuk a szakembereknek, akik még kedden kijelölik a végleges vb-keretet. Szerda 15.30-kor már az utazó csapattal játszunk. Update: tovább után megírjuk a vb-keretet.