A Maribor nyerte a Slohokej Ligát

2010.03.10. 10:28 kerusz

Befejeződött a szlovén bázisú közös szlovén-horvát-szerb-osztrák bajnokság. A döntőbe, mint arról korábban beszámoltunk, a Maribor és a Partizan Beograd jutott. A finálé szoros csatákat és egész komoly nézőtéri érdeklődést hozott. Videónk is van. Megkezdődtek az országos bajnokságok is, mindent részletezünk.

Az első mérkőzésen a szlovének szereztek vezetést, de a Partizan fordított, tíz perccel a vége előtt lett újra döntetlen az állás, majd a Maribor 59:59-nél ütötte a gólt a 3-2-höz, ezzel nyertek. A késői gólokkal nem volt szerencséje a Partizannak a második mérkőzésen sem. Tíz másodperc alatt szerzett vezetést Belgrádban a Maribor, ezt a hazaiak kiegyenlítették, majd az 51. percben újabb vendéggól érkezett. Másfél perccel a játékidő letelte előtt ismét egyenlítettek a szerbek, de rá egy percre megint a szlovénok lőttek gólt. A hátralevő 26 másodperc kevés volt az egyenlítéshez, ezzel a mariboriak 3-2-vel megszerezték második győzelmüket. A nagyon jó hangulatú mérkőzésen a tévéközvetítés ellenére hosszú idő után ismét közel telt ház, 1800 néző szurkolt a belgrádi Pionír csarnokban, a Partizan híres szurkolói csoportja, a Grobari vezetésével. A bajnokság harmadik helyét a Mladi Jesenice, tehát az EBEL-es együttes farmcsapata szerezte meg, kétszer is legyőzve az alapszakaszgyőztes Triglav Kranjt. Tudunk mutatni egy videót a döntő belgrádi mérkőzéséről.

A közös pontvadászat után az országos bajnokságok következtek. Horvátországban a bajnokavatás is megtörtént már. Ahogy írtuk, a Medvescak és a Mladost játszott a döntőben, és az első mérkőzés 5-2-es Medvescak-győzelme után másodszor is az esélyesebb csapat nyert, 6-3 arányban. Ez a klub tizennegyedik bajnoki címe. Érdekesség, hogy a második mérkőzésen az EBEL-keretből is sokan pályára léptek. John Hecimovic, Joel Prpic, Mike Prpich, Andy Sertich, Robby Sandrock, Conrad Martin, Miroslav Brumercik, Saso Rajsar, Rok Jakopic és Mato Mladenovic erősítették a kék-fehér gárdát.

Szerbiában a rájátszás folyik, a három részt vevő közül az alapszakasz-győztes Vojvodina kiemeltként várta a Spartak-Crvena Zvezda elődöntő győztesét. Az elődöntőből a szabadkaiak mentek tovább, a liga döntőjében pedig eddig egy-egy idegenben szerzett hosszabbításos győzelme van mindkét csapatnak. Szerda este következik a harmadik mérkőzés, annak a nyertese mérkőzhet majd a Slohokej Ligából érkező Partizannal a szerb bajnoki címért, március 13-ától kezdve.

Szlovéniában kedden este kezdődött a hatcsapatos villámbajnokság a két EBEL-csapat és a Slohokej Liga négy legjobb szlovén csapata között. Az első játéknapon a Maribor az Olimpija farmcsapata, a Triglav pedig a Jesenice farmcsapata ellen nyert egyaránt 4-1-re. Aki figyelemmel szeretné kísérni az eseményeket, a linkre kattintva minden fontos információhoz hozzájuthat.