A Detroit nyerte a nyugati rangadót

2010.03.08. 11:30 Ryan O'Brien

Bár két harmadot is 2-0-ra veszített el a Detroit, a másodikban ötöt vágott Chicagóban, a mérkőzést tehát megnyerte. Ekképp a hazai Andrew Ladd triplája is kevés volt. Nyolc vereség után először nyert idegenben a Buffalo. Jarome Iginla mesterhármast lőtt a Minnesotának. 3-0-ról bukta el az Anaheim a Montreal elleni meccsét.

Nagyszerű találkozón győzte le a Detroit a Chicagót, ráadásul idegenben. A második harmadban öt gólt lőtt a vendégcsapat, ami később döntőnek bizonyult. Hiába szerzett mesterhármast Andrew Ladd, a Blackhawks sorrendben 84. teltházas meccsén, elbukott a rájátszásért egyelőre a Calgaryval csatázó Red Wingsszel szemben. A Detroit előnye egy pont, a Flames is idegenben nyert. Ez utóbbi meccsen Jarome Iginla talált háromszor a kapuba, ez volt az olimpiai bajnok tizedik mesterhármasa. A Pittsburgh sorrendben negyedik győzelmét aratta, de még mindig 12 ponttal van lemaradva a keleti első Washington mögött. Nashville-ben nyert a Vancouver, sorrendben 12. idegenbeli meccsén hetedszer győzött.

A carolinai Manny Legace és az edmontoni Jeff Drouin-Deslauriers a játéknap két hibátlanul védő kapusa. Legace szezonbeli első, míg utóbbi már harmadik gól nélküli meccsét hozta. Nem tudta kihasználni a Boston pittsburghi vereségét a New York Rangers. Otthon kapott ki a Buffalótól, amely nyolc vesztes meccs után első idegenbeli sikerét érte el. A meccs három legjobbja közé bekerült a két kapus, Henrik Lundqvist és Ryan Miller. A találkozót Patrick Kaleta döntötte el a hosszabbításban. A második harmadban 76 másodperc alatt intézte el a Philadelphia a Torontót. A Flyers utolsó tizenkét meccséből tízet megnyert. Húsz perc után már 3-0-ra vezetett az Anaheim a Montreal ellen, a végén mégis kikapott. A rendes játékidőben egyenlített a Canadiens, a szétlövésben Tomas Plekanec büntetőjével nyert. A hazai kapuban Jonas Hiller 40 védése is kevés volt.

139. játéknap, 2010. március 7.

Chicago Blackhawks-Detroit Red Wings 4-5 (2-0, 0-5, 2-0)
Gól: Keith (Seabrook, P. Kane), Ladd, Ladd (K. Johnsson, Madden), Ladd (Keith, Madden), ill. Rafalski (Lidström, Zetterberg), Lidström (Filppula, Bertuzzi), Williams (Zettergerg, Rafalski), Filppula (Bertuzzi, Miller), Dacjuk. Kapusok: Huet 13/17, majd Niemi 7/8, ill. Howard 28/32.

Pittsburgh Penguins-Boston Bruins 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Gól: Dupuis (Crosby, Rupp), Malkin (Ponyikarovszkij), ill. Wheeler (Sturm, Krejci, ee.). Kapusok: Fleury 21/22, ill. Thomas 31/33.

Nashville Predators-Vancouver Canucks 2-4 (1-1, 1-0, 0-3)
Gól: Arnott (Suter, Erat, ee.), Tootoo (Wilson, Hamhuis), ill. Edler (Kesler, Demitra), Samuelsson (H. Sedin), Hansen (Wellwood, Raymond), H. Sedin (üres kapuba, D. Sedin, Ehrhoff). Kapusok: Rinne 24/27, ill. Luongo 33/35.

Minnesota Wild-Calgary Flames 2-5 (0-2, 2-1, 0-2)
Gól: Latendresse (Havlat, Hnidy), Latendresse (Burns, Bäckström, ee.), ill. R. Bourque (Staios, Stajan), Giordano (Iginla, R. Bourque), Iginla (R. Bourque, Bouwmeester, ee.), Iginla (Giordano, Stajan), Iginla (üres kapuba, R. Bourque, I. White). Kapusok: Bäckström 19/23, ill. Toskala 27/29.

Atlanta Thrashers-Carolina Hurricanes 0-4 (0-1, 0-1, 0-2)
Gól: Sutter (T. Ruutu, Szamszonov, ee.), Pitkanen (J. Jokinen, Carson), Brin’Amour (Kostopulos, Szamszonov), J. Jokinen (Pothier, Gleason, ee.). Kapusok: Pavelec 29/33, ill. Legace 27/27.

New York Rangers-Buffalo Sabres 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-1)
Gól: Dubinsky (Del Zotto, O. Jokinen, ee.), ill. Mair (Roy, Vanek), Kaleta (a hosszabbításban, Montador, Rivet). Kapusok: Lundqvist 30/32, ill. Miller 35/36.

Philadelphia Flyers-Toronto Maple Leafs 3-1 (1-0, 2-1, 0-0)
Gól: Carter (Pronger, M. Richards, ee.), Gagne (Carcillo, Pronger), Briere (Coburn, Carle), ill. Kuljomin (Gunnarsson, Finger). Kapusok: Leighton 27/28, ill. Giguere 22/25.

Edmonton Oilers-New Jersey Devils 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Gól: Brule (O’Sullivan, Cogliano), M. Pouliot (Nilsson, Gagner). Kapusok: Drouin-Deslauriers 22/22, ill. Brodeur 33/35.

Anaheim Ducks-Montreal Canadiens 3-4 (3-0, 0-1, 0-2, 0-0, 0-1)
Gól: Perry (Getzlaf, Ward), Visnovsky (ee.), S. Niedermayer (Getzlaf, Wisniewski), ill. Plekanec (Gorges), Gionta (Moore), Markov (B. Pouliot, Gomez), Plekanec (szétlövésből). Kapusok: Hiller 40/43, ill. Price 8/11, majd Halak 21/21.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.