Megvan Lidström 800. gólpassza

2010.03.06. 10:36 Ryan O'Brien

A Detroit a Nashville-t verte könnyedén, a svéd veterán az 1394. meccsén érte el ezt a határt. Az első harmadban kiütötte a Chicago a Vancouvert és az olimpiai bajnok Roberto Luongót. 107 perc után lőtt gólt a Calgary. Az alapszakasz hajrája következik.

Tim Connoly hosszabbításban lőtt góljával verte a Buffalo a Philadelphiát. Lindy Ruff, a Sabres edzője 965. meccsén irányította csapatát, ez a harmadik legtöbb, egy franchise-on belül lejátszott meccs az NHL történetében. A másik oldalon Jeff Carter is jubilált. Sorrendben 277. meccsét játszotta a Flyersben, ez a klub harmadik leghosszabb jégen töltött meccsideje, a legendás Bobby Clarke-ot érte be ezzel. Nagyszerű összecsapáson győzte le a Detroit a Nashville-t. Darren Helm duplázott, emberhátrányból is betalált, Pavel Dacjuk gólt lőtt és gólpasszt adott. Nicklas Lidström egy asszisztot jegyzett, amellyel a 800-nál jár, az 1394. meccsén sikerült ezt elérni a 39 éves svéd védőnek, ez volt az 1035. pontja. Különös emlékezetes marad Dacjuk gólja. Az orosz az első harmadban Marcel Goctól csente el a korongot a Predators kapuja előtt, majd a kapust is becsapva szerezte a hazaiak első találatát.

Az első húsz percben a jégbe döngölte a Vancouvert a Chicago. A Blackhawks öt gólt lőtt az olimpiai bajnok Roberto Luongónak, akit le is cserélt edzője. A Canucks az NHL történetének leghosszabb idegenbeli sorozatában 11 meccset játszott már vendégként, még három hátra van, eddig 6 győzelem és 5 vereség a mérleg. A Chicago 26 éves védője, Jordan Hendry idén először lőtt gólt, pályafutása 77. meccsén is csak a második volt.

Még a New Jersey vezetett Calgaryban, utána viszont öt gólt lőtt a Flames, amely 107 perc után tudott megint eredményes lenni, Daymond Langkow révén. Szerencsét hoz a Calgarynak, ha a 33 éves kanadai eredményes, amikor Langkow gólt lőtt 12-ből kilencszer nyert a csapata és csak egyszer nem szerzett pontot. Mike Comrie volt az Edmonton nyerő embere. A Minnesota elleni meccsen gólt lőtt, majd a szétlövés hatodik párjában a meccset is eldöntötte.

Négy meccsre tiltották el Maxim Lapierre-t, a Montreal csatárát, aki a San Jose elleni meccsen kente durván a palánkra Scott Nicholt. A hazaiak játékosa nem is tudta folytatni. Lapierre az eltiltás mellett 14 247 dollárt is kénytelen befizetni a hokisokat segélyező alapba.

Az utolsó negyedénél tart a bajnokság alapszakasza, érdemes a tabellát is böngészni. Keleten a Washington 14 ponttal vezet a Pittsburgh, 17-tel a Buffalo előtt, szinte biztosan nyeri a konferenciát. Jelenleg a New York Rangers és a Montreal Canadiens is vonal alatt van, igaz ugyanannyi pontjuk van, mint a nyolcadik Atlantának de a Thrashersnek kettővel több meccse van vissza, mint riválisainak. 19 találkozóval a vége előtt már 16 ponttal le van maradva a Toronto, idén sem lesznek playoffosok.

Nyugaton a Chicago és a San Jose húzott el, mindkettőnek 91-91 pontja van, tizenegy ponttal lemaradva követi őket a Vancouver. Nem kis meglepetésre, de teljesen megérdemelten, szinte biztosan playoffos lesz a Phoenix Coyotes és a Los Angeles Kings. Az Edmonton 46 ponttal a liga leggyengébb csapata, 18 meccsel a vége előtt 26 pontot kéne ledolgozni, ami teljesen reménytelen vállalkozás. A Columbus 11 pontos hátránya is soknak tűnik. A Detroit és Calgary harcol jelenleg a 8. helyért.

137. játéknap, 2010. március 5.

Buffalo Sabres-Philadelphia Flyers 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 1-0)
Gól: Vanek (Connolly, Mair), Mair (Grier), Connolly (a hosszabbításban, Lydman, Torres), ill. Gagne (Krajicek, Timonen), M. Richards. Kapusok: Miller 27/29, ill. Leighton 32/35.

Detroit Red Wings-Nashville Predators 5-2 (2-0, 2-1, 1-1)
Gól: Dacjuk, Holmström (Lidström, Dacjuk, ee.), Helm (Eaves), Helm (Kronwall, eh.), Zetterberg (üres kapuba, Filppula, Cleary), ill. Dumont (Sullivan), Ward (Hamhuis). Kapusok: Howard 20/22, ill. Ellis 27/31.

Chicago Blackhawks-Vancouver Canucks 6-3 (5-1, 1-1, 0-1)
Gól: Ladd (Byfuglien, Hendry), Keith (Toews, Sharp, ee.), Brouwer (Hjalmarsson, Hossa), Versteeg, Hendry (Toews, Kane), Hossa (K. Johnsson, B. Campbell), ill. Kesler (Demitra), Burrows (D. Sedin, Edler), Samuelsson (Alberts). Kapusok: Huet 20/23, ill. Luongo 9/14, majd Raycroft 9/10.

Calgary Flames-New Jersey Devils 5-3 (0-1, 3-0, 2-2)
Gól: Langkow (Higgins, Kotalik), GLencross (eh.), Nysrtöm, Stajan (R. Bourque, Iginla), Moss (Hagman, Backlund), ill. Parise (Zajac, Greene), Parise (Langenbrunner, Zajac), Kovalcsuk (Elias, Zubrus). Kapusok: Kiprusoff 22/25, ill. Brodeur 20/25.

Edmonton Oilers-Minnesota Wild 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 1-0)
Gól: Comrie (Stortini, Potulny), Comrie (szétlövésből), ill. Latendresse (Ebbett, Zannon). Kapusok: Drouin-Deslauriers 28/29, ill. Bäckström 22/23.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.